פינדוג

לברדור רטריבר - כלב חכם וחזק

לברדור רטריבר, המכונה בדרך כלל לברדור או פשוט מעבדה, הוא אחד מגזעי הכלבים הפופולריים ביותר בעולם. הם כלבים בגודל בינוני עד גדול. יש להם מבנה מוצק ושרירי עם פרווה קצרה, צפופה ועמידה במים. הגזע מגיע בשלושה צבעים סטנדרטיים: שחור, צהוב וחום. הם בדרך כלל כלבים עדינים, אינטליגנטים וטובי לב.
  • קוביות
  • רשימה

מסמכים בדיקות מעבד בדיקות DNA בדיקות מרפקים 0 ליווי צמוד לאורך כל הדרך קיים אצלנו קו משלוחים של ציוד...

לברדור רטריבר ברמה הכי גבוהה עם כל החיסונים מאולפים לצרכים בחוץ בצבע שחור מיוחד אין רמות כאלה בכל הא...

לברדור רטריבר ברמה הכי גבוהה שיש קווי דם של אלופים הגורים בגיל חודשיים אחרי חיסונים מסודרים וניירת...

למכירה כלבה בצבע חום לבן מסוג לברדור גזעי בת שמונה חודשים מחוסנת נגד כלבת ובתחילת תהליך אילוף . למ...

תכונות לברדור
גודלבינוני

בני הלוויה המשפחתיים המושלמים

בעולמם של כלבי לוויה, כלבי לברדור זוהרים כבחירה מעולה למשפחות. ידועים באופיים האוהב, נאמנותם ורבגוניותם, הם הרוויחו את מעמדם כאחד הגזעים הפופולריים ביותר בעולם. לכלבים אלה, שגודלו במקור כעובדים עבור דייגים במים האטלנטיים הקרים ליד אזור לברדור הנושא את שמם, יש היסטוריה עשירה של חברות ושירות.

נאמנות וחיבה

כלב זה, הוא לא רק חיית מחמד. הוא הופכך במהירות לחלק מהמשפחה. הם ידועים בתחושת הנאמנות העמוקה שלהם, ויוצרים קשרים חזקים עם בני האדם שלהם, ומשגשגים בצורה הטובה ביותר כאשר הם יכולים לבלות זמן עם בעליהם. הם נהנים להיות מעורבים בפעילויות משפחתיות, לספק חברות, נחמה ושמחה צרופה לכל אחד מבני המשפחה.

הגנה

הם מגוננים מטבעם, מגלמים אינסטינקט מושרש לשמור על יקיריהם. תחושת המודעות החריפה שלהם והערנות החזקה הופכים אותם לכלבי שמירה מצוינים. נאמנותם למשפחתם יחד עם ערנותם יכולים לספק תחושת ביטחון, אבל האינסטינקט שלהם להגן הוא זה שמבדיל אותם באמת.

יכולת הסתגלות

מה שהופך אותם למרשימים עוד יותר הוא יכולת ההסתגלות הגבוהה שלהם. כלבי לברדור יכולים להסתגל בנוחות למגוון תנאי מגורים, בין אם מדובר בבית מרווח עם חצר אחורית עצומה או בדירה נעימה בעיר סואנת. הם גם מתאקלמים היטב לאקלים שונה, החל מהטמפרטורות הים-תיכוניות החמות של ישראל ועד לאזורים צפוניים קרירים יותר.

תכונות ידידותיות

ידועים באופיים החביב, לברדור הם גזע מוערך בקשרים הידידותיים שלהם עם בני אדם ובעלי חיים כאחד. עם זאת, מעבר לטבעם החביב, כלבי לברדור ידועים גם בתכונותיהם הידידותיות לטבע. זה הופך אותם לאופציה אידיאלית עבור יחידים ומשפחות שמוקירים את הסביבה הטבעית ואת פעילויות חוצות.

דרישות פעילות גופנית מתונות

הם כלבים פעילים ואנרגטיים המשגשגים במרחבים חיצוניים. הם דורשים פעילות גופנית סדירה, כשעה ביום, שיכולה לכלול הליכה, ריצה או משחק בחצר האחורית. ההנאה שלהם מפעילות גופנית לא רק מספקת להם את הפעילות הגופנית שהם צריכים, אלא גם מטפחת קשר הדוק בינם לבין הטבע. הם אוהבים את תחושת השמש על מעיליהם, את העלים המרשרשים מתחת לרגליהם ואת הריחות הנישאים באוויר הצח.

תאימות עם חיות מחמד אחרות

מלבד חיבתם לחיק הטבע, הם ידועים לעתים קרובות באופיים הידידותי כלפי בעלי חיים אחרים. חברותיות מובנית זו גורמת להם להסתדר בידידות עם חיות מחמד אחרות. הם יכולים להסתגל בקלות וליצור קשרים עם כלבים אחרים, חתולים ואפילו בעלי חיים קטנים. לכן, אם יש לכם מספר חיות מחמד בבית או שאתם אוהבים לבקר בפארק למשחקים, לברדור יהיה בחירה טובה.

התנהגות לא תוקפנית

הטמפרמנט שלהם ראוי מאוד לשבח. הם בדרך כלל לא תוקפניים, ידועים בהתנהגותם הלבבית והנגישה כלפי בני אדם ובעלי חיים אחרים. בעוד שהם מגוננים ועשויים לנבוח כדי להזהיר את בעליהם, הם לא צפויים להתפרץ או לתקוף. במקום זאת, הם נוטים יותר לכשכש בזנבם ולנסות אינטראקציות ידידותיות. זה הופך אותם לבני לוויה סתגלניים להפליא, ומשתלבים נהדר עם אורח חיים שליו ואוהב טבע.

התכונות הידידותיות לטבע שלהם עולות על אהבתם לחיק הטבע - הן טבועות גם באופיים החברותי והלא תוקפני. עם טבעם הנלהב והאנרגטי, וחברותם האישית והמתגמלת, הם מהווים תוספת כמעט מושלמת למשקי בית הממוקדים בטבע. כפי שנחקור בהמשך, דרישות התחזוקה הנמוכות שלהם תורמות גם לשילוב חלק של גזע זה בחיי היומיום שלנו.

לברדור שחור

זן זה מגיע גם עם פרווה בצבע שחור. הם מהווים כ-10% בלבד מתוך כלל הלברדורים. מלבד פרווה שחורה, ניתן למצוא מסביב לאף, האוזניים והעיניים שלהם גם מעט נקודות קטנות בזה צהוב-זהב. בדרך כלל הלברדור השחור מאוד אנרגטי ודורש יותר פעילות גופנית ותשומת לב. אם יקבלו פחות תשומת לב מהנדרש, הם יכולים לפתח חרדת נטישה.

טיפים קלים לאילוף לכלבי לברדור

אילוף כלב הוא היבט חיוני של בעלות על חיות מחמד, במיוחד אם הגזע שבחרת הוא אנרגטי ואינטליגנטי כמו הלברדור. אילוף יעיל מוציא את המיטב מאיכויותיו שלו, ומטפח יחסים הרמוניים בין הכלב למשפחתו האנושית. הם ידועים ביכולת האימון שלהם, בשילוב עם הגישה הנלהבת שלהם לרצות מה שהופך את חווית האימון למהנה ומועילה לכל המעורבים.

חיזוק חיובי

בראש ובראשונה באילוף כלבי לברדור הוא יישום של חיזוקים חיוביים. אסטרטגיה זו מחזקת התנהגות טובה באמצעות תגמול הכלב כאשר משימה או פקודה הושלמה בהצלחה. התגמולים יכולים להיות בצורה של פינוקים, שבחים, או אפילו זמן משחק מהיר. בהיותו מזון המונע על ידי הטבע, מגיב היטב לשיטת אימון זו. תמיד קל יותר ללמד אותו לעשות מה שאתה רוצה מאשר לנסות לתקן את מה שאתה לא רוצה שהוא יעשה.

עקביות וסבלנות

חיוני לא פחות להצלחת תהליך ההכשרה הוא עקביות הכללים והפקודות. הם יכולים להתבלבל אם הכללים משתנים לעתים קרובות. חיוני שכל בני המשפחה ישתמשו באותן פקודות וציפיות כדי להבטיח את הצלחת האימון. יתר על כן, סבלנות היא קרדינלית כשמדובר באימונים, שכן זה יכול לפעמים להיות תהליך ארוך. זכרו תמיד שכל כלב לומד בקצב שלו. סבלנות, יחד עם חיזוקים חיוביים עקביים, יניבו את התוצאות הטובות ביותר עם הלברדור שלכם.

סוציאליזציה

סוציאליזציה היא היבט של אילוף שלא ניתן להתעלם ממנו, במיוחד במקרה של זן כלבים זה. הלברדור, שגודלו בעיקר להיות כלבי לוויה, הם יצורים חברותיים שהם הכי מאושרים כאשר הם נמצאים בסביבת אנשים או בעלי חיים אחרים. חשיפה לסביבות שונות, גירויים ואנשים אחרים - אנושיים ובעלי חיים כאחד - יכולה לעזור באופן משמעותי לעצב את ההתנהגות והטמפרמנט שלו. התחלת תהליך החיברות הזה מגיל צעיר יכולה לעזור למנוע התפתחות של פחד או תוקפנות, ולקדם מזג ידידותי וחברותי שלברדורים ידועים בו.

מלטיפו - השילוב המושלם?
מלטיפו - השילוב המושלם?

האם יש משהו חמוד יותר משילוב בין מלטז לפודל טוי? המלטיפו הינו השילוב המושלם בין מראה הדובון החמוד של הפודל טוי לבין השיער האנטי אלרגני של המלטז. למרות שהם לא 100% אנטי אלרגניים והם אפילו לא רשומים עדיין כגזע רשמי, הוא כבר רכשו פופולריות ברחבי העולם והפכו לסמל סטטוס יוקרתי עם כמה אימוצים מתוקשרים של כוכבי קולנוע וזמרים מפורסמים.

דילול שיער לכלבים
דילול שיער לכלבים

דילול שיער אצל כלבים יכול להיות מדאיג ומתסכל עבור בעלי חיות מחמד, אך המפתח לטיפול יעיל טמון בזיהוי מוקדם של הבעיה. במאמר זה, נצלול לעומק הגורמים העיקריים לדילול שיער בכלבים, החל משינויים תזונתיים וחוסרים הורמונליים ועד למחלות עור ולחץ סביבתי. בעזרת הבנה מעמיקה של הסיבות השורשיות, נחשוף בפניכם מגוון רחב של אפשרויות טיפול, כולל שינויי תזונה, תוספי מזון חיוניים וטיפוח קבוע של הפרווה. הצטרפו אלינו למסע מרתק בעולם בריאות העור והשיער של חברינו הכלביים, ולמדו כיצד תוכלו להעניק לכלב שלכם את המראה הזוהר והבריא ביותר. בין אם אתם מטפלים בבעיה קיימת או פשוט מחפשים דרכים למנוע את הופעתה, המאמר הזה הוא המדריך המושלם עבורכם.

דלקת בעין לכלב
דלקת בעין לכלב

דלקת בעיניים היא בעיה נפוצה אצל כלבים שיכולה לגרום לאי נוחות משמעותית ואף לפגוע בראייה שלהם. אבל אל דאגה! במאמר זה, נצלול לעומק הנושא ונספק לכם את כל המידע החיוני כדי לזהות, לטפל ולמנוע דלקות עיניים אצל הכלב שלכם. החל מזיהוי הסימנים המוקדמים, דרך הבנת הגורמים השונים, ועד לטיפים מעשיים לטיפול ביתי ויצירת סביבה בטוחה ובריאה - כל מה שאתם צריכים לדעת נמצא כאן. אז בואו נפקח את העיניים ונלמד איך לשמור על הבריאות והאושר של הכלב שלנו!

לקראת יום העצמאות - האם מותר לכלב לאכול בשר מהמנגל?
לקראת יום העצמאות - האם מותר לכלב לאכול בשר מהמנגל?

לקראת יום העצמאות של ישראל 🇮🇱, הטמפרטורות עולות והמנגלים מוצאים את דרכם אל החצרות והגינות. ריח הבשר הצלוי מדגדג בנחיריים, והכל מביט בכם בעיניים מתחננות, מקווה לקבל חתיכה עסיסית מהסטייק או מהנקניקיות. אבל רגע לפני שאתם נכנעים לפיתוי ומרעיפים עליו מטר של אהבה קולינרית, כדאי שתעצרו ותשאלו את עצמכם - האם מותר לכלב לאכול בשר מהמנגל? התשובה עשויה להפתיע. בואו נצלול אל עולם המנגלים הכלביים ונגלה את הסכנות הבריאותיות שעלולות להסתתר מעבר לפינה הבאה.

במבה לכלבים? - ספויילר: עדיף בהחלט שלא!
במבה לכלבים? - ספויילר: עדיף בהחלט שלא!

אז מה קורה כשהכלב שלכם מסתכל עליכם בעיניים מתחננות ומבקש במבה? האם אתם נכנעים לפיתוי ומאכילים אותו בחטיף הישראלי האהוב, או שאתם עומדים בפני הלחץ ומסרבים? במאמר הזה, נצלול לעומק הסוגיה ונבדוק את ההשפעות התזונתיות וההשלכות הבריאותיות של מתן במבה לכלבים. נגלה מדוע החטיף הזה, למרות הפופולריות שלו, עלול להזיק לחיית המחמד שלכם בטווח הארוך, ונציע אלטרנטיבות בריאות יותר שיגרמו לזנב שלו לכשכש בשמחה. אז לפני שאתם מושיטים יד אל שקית במבה, כדאי שתקראו את המאמר הזה. בריאות הכלב שלכם תלויה בזה!

האם מותר לכלבים לאכול מלון
האם מותר לכלבים לאכול מלון

אז רציתם לפנק את הכלב שלכם עם פרי קיצי מרענן, אבל לא בטוחים אם מלון זה רעיון טוב? אל דאגה, פינדוג כאן כדי לעזור! במאמר הזה, נצלול לעולם המופלא של האבטיח, הקנטלופ והחברים הטעימים שלהם, ונגלה איך להגיש אותם לכלבים שלכם בצורה בטוחה ובריאה. נדבר על הכמויות המומלצות, חלקי הפרי שכדאי להימנע מהם, וטיפים מיוחדים שיהפכו את החטיף הזה לחוויה בלתי נשכחת עבורם. אז תחזיקו חזק, כי אנחנו יוצאים למסע טעים ומלא הפתעות. מוכנים לגלות את כל מה שרציתם לדעת על מלון ולא העזתם לשאול? בואו נצא לדרך!

בולדוג צרפתי
בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי - כלב קטן עם אישיות ענקית! מי לא מכיר את הפרצוף המקומט והאוזניים הגדולות האלה שגונבות את ההצגה בכל פעם מחדש? אם אתם מתלבטים לגבי גזע כלבים חדש לאמץ, כדאי שתכירו מקרוב את הבולדוג הצרפתי. עם ההיסטוריה המרתקת שלו, המראה הייחודי והאופי החברותי, הוא יכול להיות בן הלוויה מושלם למשפחה שלכם. בואו נצלול פנימה ונגלה מה הופך את הבולדוג הצרפתי לכל כך מיוחד, ואיך תוכלו לדאוג לו בצורה הטובה ביותר. מוכנים לפגוש את החבר הכי טוב של האדם?

דלקת אוזניים לכלב - תרופות טבעיות
דלקת אוזניים לכלב - תרופות טבעיות

דלקת אוזניים היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל כלבים, והיא יכולה לגרום לאי נוחות, כאב ואף נזק בלתי הפיך אם לא מטפלים בה כראוי. אבל אל דאגה! במאמר זה, נצלול לעומק הסיבות, התסמינים והטיפולים לדלקות אוזניים, כולל תרופות טבעיות בטוחות שיכולות להקל על התסמינים לצד הטיפול הווטרינרי. בין אם אתם בעלים של כלב עם אוזניים רגישות או סתם רוצים להיות מוכנים לכל מצב, המאמר הזה הוא בשבילכם. אז בואו נתחיל את המסע שלנו אל עולם הבריאות של אוזני הכלב!