פינדוג

מודעות מכירה לפי גזע - פרסום בחינם בלוח הישראלי למודעות כלבים

רשימת סוגי כלבים למכירה מסודרים לפי א-ב. ניתן לסנן לפי גודל ושם הגזע.
סינון:

סוגי כלבים:

תמיד חלמתם על לצרף חבר הולך על ארבע למשפחה שלכם? שנים שאתם מפנטזים על גזע כלבים אחד ספציפי, והחלטתם להתחיל לעשות מחקר רציני בדרך להרחבת המשפחה? איזו התרגשות. אבל רגע, לפני השמחה הגדולה יש לעבור תהליך חשוב של מחקר והבנה מוחלטת של הגזע אותו אתם עומדים לרכוש ולאמץ למשפחתכם, בכדי לדעת באילו תנאים הוא צריך לחיות, ולאפשר לו חיים אידיאלים, ארוכים, עם מינימום הפתעות מבחינתכם. לא בטוחים מה לבדוק ואיך לגשת לעניין? אילו שאלות לשאול את בית הגידול ומה לדרוש? בדיוק בשביל זה פירטנו במאמר זה את כל השלבים הנחוצים.

מה צריך לוודא כשמגיעים לרכוש כלב?

בתור משפחה מאמצת אחראית ושקולה, אנחנו יודעים שחשוב לכם לוודא כי אתם עושים הכל נכון. כאשר מחפשים כלבים למכירה, חלק עצום בתהליך הוא לעשות מחקר מעמיק לפני ההגעה אל בית הגידול, בכדי להבין בדיוק מה לחפש וממה להיזהר. הנה מספר פרמטרים שחשוב לשקול בתהליך חשוב כזה:

אמינות בית הגידול

כיום, לצערנו, עולם הרבעת הכלבים הוא תחום פרוץ שאין עליו יותר מידי פיקוח. אם ממש רוצים אפשר למצוא אנשים רנדומליים שמוכרים דרך אתרי אינטרנט שונים כלבים שהכלבה הפרטית שלהם המליטה, לרוב בלי שום פיקוח, תעודות, בדיקות גנטיות, הבנה של הגזע או אפילו הידע של מי הוא האב ועם מה הגורים יהיו מעורבים. חשוב מאוד לבחור בבית גידול אמין, בעל ותק של שנים, אלפי לקוחות מרוצים, שמוכר לרשויות, פועל לפי החוק וכל התקנים המחמירים ביותר, שיכול להציג לכם את כל המסמכים הרלוונטיים.

תעודות

בתי גידול רבים מתגאים בשושלת כזו או אחרת ממנה יוצאים הכלבים אותם הם מעמדים למכירה בהתרגשות רבה. נכון, כלב משושלת של כלבים איכותיים, הורים זוכי תחרויות ומערכת חיסונית מצוינת אלו אלמנטים חשובים מאוד - אך לא ניתן לקבוע שום דבר מראש כשזה מגיע לאימוץ כלב. כדי לצמצם את הסיכויים לקבלת כלב עם מחלות גנטיות, בעיות התפתחותיות או התנהגותיות מולדות ושלל תביכים אחרים - בחרו בכלב מתועד, עם תעודות, שעבר בדיקות ואושר מכל הכיוונים.

בדיקה רפואית וגנטית

בדיוק כמו שחשוב לדעת על בעיות גנטיות אצל עוברים לפני שנולדים, בכדי להתכונן בהתאם, כך גם עם הכלב שלכם. מדובר בבן משפחה שיתווסף אליכם וילווה כל צעד בשגרה שלכם למשך עשור אם לא יותר, ועל כן חשוב להיות מוכנים מראש ולדעת האם אתם עומדים בפני בעיות רפואיות שונות שהכלב עלול לפתח. כמובן שלא ניתן לחזות את העתיד וישנם מקרים רבים מצערים מאוד - אבל ניתן לבצע בדיקות גנטיות שונות ולקבל אבחון מווטרינר מוסמך לאילו מחלות ובעיות גנטיות הכלב חשוף יותר מאשר גזעים אחרים, וכך לדעת איך להכין את עצמכם בהתאם.

איך ניתן להכין את עצמכם לקבלת הכלב אל ביתכם?

כלב, וכל חיית מחמד אחרת, הוא לא בובה שנתונה לגחמות שלכם או של ילדכם, אלא יצור חיי עם צרכים, וחשוב להשקיע זמן ומאמץ בהבנה של מהם התנאים האידיאלים לגידולו בביתכם, ולנסות להגשים אותם. האם הגזע הספציפי שאתם מעוניינים בו זקוק להרבה מרחב? האם הוא חייב לצאת לטיול 3 פעמים ביום ויצריך הוצאה החוצה גם באמצע יום עבודה או לימודים? מה כדאי שהוא יאכל ואיפה רוכשים את המזון הייחודי לו? הנה מספר דוגמאות נוספות לאיך אתם יכולים להכין את עצמכם בצורה הטובה ביותר:

חקרו וקראו המון על הגזע

בחירת הגזע המתאים למשפחתכם היא קריטית ותשפיע רבות על איך תיראה השגרה שלכם ב10 + השנים הקרובות. אז אל תעגלו פינות! וודאו כי אתם מבינים מהם הצרכים המיוחדים של הגזע, מהי רמת האנרגיה שלו, לאילו מחלות הוא חשוף מבחינה גנטית, איך ניתן לטפל בו בצורה הטובה ביותר וממה כדאי להימנע כדי להתחמק מבעיות התנהגותיות שונות, איך הכי נכון לאלף את הגזע הזה? כמה פעמים בחודש צריך לספר אותו או לקלח? האם הוא זקוק למעקב של וטרינר עקב חשש לפיתוח מחלה כלשהי? ועוד.

פגשו את הכלב בסביבה הטבעית שלו מספר פעמים

כדי להבין בדיוק את אופיו של הכלב שאולי תצטרפו למשפחה, ולוודא שהוא מתאים לכם, חשוב לפגוש אותו מספר פעמים לפני שאתם מביאים אותו הביתה. אם מדובר בגור, שבדרך כלל בתי הגידול לא ישחררו למשפחות המאמצות לפני גיל מסוים, תוכלו לבוא ולבקר אותו בסביבתו הטבעית, כשהוא מוקף בגורים אחרים, נינוח ורגוע, וכך להבין בדיוק מהו אופיו והאם הוא מתאים לכם, וכנ״ל לכלב בוגר יותר. כלב שמעולם לא פגשתם עלול להפתיע לרעה בכל הנוגע לאופי ומזג, ובהנחה שאתם רציניים לגבי ההחלטה הזו ומוכנים לשלב אותו בביתכם למשך עשור או יותר - חובה להבין מהו אופיו של הכלב לפני יום הגעתו אל ביתו החדש.

אל תחכו ליום ההגעה שלו

רבים מאתנו לוקים בתסמונת הדחיינות. כשמדובר בהכנת הבית והמשפחה להגעתו של בן משפחה חדש - גם אם הוא הולך על ארבע ומלא פרווה- חשוב להתכונן מבעוד מועד. בצעו מחקר מעמיק על סוגי אוכל לגילאים שונים של הגזע שבחרתם, בדקו אילו אביזרים הוא יצטרך, השקיעו בשער קטן עבור החלקים המסוימים בבית שאליהם לא תרצו שהכלב יגיע, בחרו כלי אוכל ומים, משחקים וכמובן פדים עבור תרגול של עשיית צרכים, קולרים וכולי. אתם אולי חושבים שאין בעיה ותתארגנו על כל הדברים הללו כשהכלב יגיע - אבל זה עלול לסבך אתכם, ליצור תסכול ולהקשות על התאקלמות הכלב בבית - ואין סיבה שתתנו לזה לקרות.

ערכו תיאום ציפיות והכינו את הילדים

חשוב כי ילדכם ידעו איך להתנהג עם הכלב - שצריך לשחק בעדינות, להיות קשובים לבכי או יללה ולדעת מתי לא נעים לו, ואיך להתייחס אליו בכבוד ולא כאל בובת סמרטוטים. מעבר לכך, וודאו כי אתם מיישרים קו עם הילדים עבור האחריות שמגיעה עם צירוף בעל חיים למשפחה - צריך לצאת איתו לטיול לפחות פעמיים ביום, לדאוג להאכיל אותו, להבריש לו את הפרווה ולהוציא לו אנרגיה כדי שלא יתנהג בצורה בעייתית. ילדים יתרגשו ויצפו בכיליון עיניים לבואו של גור או כלב חדש לבית, אבל חשוב שיבינו את ההשלכות של מהלך זה וידעו להתנהג בהתאם גם בהמשך כשהכלב כבר יגדל.

גזעים פופולאריים שנמכרים בישראל

אז אילו גזעים עומדים בטופ של רשימת הפופולאריות בישראל?

יורקשייר טרייר

יורקשייר הוא גזע פופולארי מאוד בקרב משפחות ישראליות. הוא ניחן בתכונות חיוביות רבות, כמו אינטיליגנציה גבוהה, שמיעה מפותחת, נאמנות לבעליו ונכונות לגונן עליו. מהצד השני הוא יכול להיות בעל רמות אנרגיה גבוהות במיוחד שיצריכו הרבה טיולים, מעט תוקפן כלפי זרים אן לא יאולף בגיל צעיר, טריטוריאליים שעלולים לא להסתדר עם כלבים אחרים.

רועה גרמני

אייקוני ומוכר, הרועה הגרמני הוא פרצוף שכיח בקרב ישראלים. הוא גדול וחזק, נאמן באופן מוחלט, אוהב וערני. הוא כלב שמירה לא פחות ממושלם, אך עם כך הוא בעל אנרגיות גבוהות ומצריך הוצאת אנרגיה מרובה מספר פעמים ביום אחרת יפתח התנהגויות הרסניות לבית, הוא גדול ולא יוכל להסתדר בדירות קטנות, ויש להתחיל את האילוף שלו בגיל מאוד צעיר. 

מלטז

מלטז הוא גזע קטן ומקסים של כלבים הידוע במעיל הלבן היוקרתי ובאישיותו השובבה. עם מראה חינני ואלגנטי, המלטזי מושווה לעתים קרובות לדובון חי. גזע זה מאופיין בפרווה הלבנה הייחודית שלו, המשיי, הישר והארוך, הדורש טיפוח קבוע כדי לשמור על מראהו הטוב ביותר. עם העיניים האקספרסיביות שלהם והאף הכפתור השחור, לכלבים מלטזים יש נוכחות מקסימה ושובת לב.

שיצו

שי צו הוא גזע קטן של כלבים שמקורו בסין. הם ידועים בשיער הארוך והגולש שלהם ובאישיותם הידידותית והחיבה. הם כלבים פופולריות בשל גודלן הקטן וצרכי ​​הפעילות הגופנית הנמוכים שלהן. אם אתם מחפשים שיצו למכירה, חשוב לעשות את המחקר ולמצוא מגדל בעל מוניטין. גזע זה בדרך כלל טובים עם ילדים ומהווים חיות מחמד משפחתיות נהדרות.

לברדור רטריבר

לברדור הוא מן הגזעים הפופולאריים ביותר בקרב משפחות בארץ. הוא ידידותי ונוח לכולם, מסתגל בקלי קלות, חברותי ומרעיף אהבה. הוא מסתדר טוב עם חיות אחרות ואף ילדים. עם זאת, הוא תלותי מאוד, זקוק לתשומת לב מרובה כל היום, ולהמון ספורט - אחרת הוא נוטה להשמנת יתר.

גולדן רטריבר

את הפרצוף הזהוב והחמוד של הגולדן רטריבר ניתן לראות בכל פינה בישראל. הוא בעל אופי נינוח, אוהב תשומת לב, קל יחסית לאילוף ונאמן עד עמקי נשמתו לבעליו. הוא אינטליגנטי מאוד ויכול לסייע בהליכים טיפוליים ולבצע משימות חשובות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים, למשל בתור כלב נחייה, ובו בזמן להיות חיית מחמד אהובה שמרעיפה נשיקות. הוא זקוק לפעילות גופנית בתכיפות די בינונית בכדי להישאר בכושר, וליחס עדין ומסור מצד בעליו.

לסיכום

חיים עם כלב הם חיים שמחים יותר. ילדים שגדלים עם כלב מקבלים חום ואהבה אינסופיים, והוא מהווה חלק משמעותי ובלתי נפרד ממשפחות ישראליות רבות. אם גם אתם מעוניינים בלאמץ, חשוב שתחקרו רבות על הגזע הנחשק עליכם ותבינו מה בדיוק הוא מצריך מכם בכדי שתוכלו לתת לו חיים ארוכים ונפלאים.