פינדוג

כלב מלטז מדהימים מתועדים בפיקוח מלא 🐶

כלבי מלטז הם כלבים מקסימים וחברותיים שמקורם באי מלטה. הם קטנים וזקוקים לכמות גבוהה של תשומת לב וחברות. הם נחשבים לכלבי משפחה מצוינים ומתאימים לבעלי משפחה עם ילדים. הם מתאימים גם לבעלי דירות, כי הם אינם זקוקים למרחב גדול לפעילות פיזית
  • קוביות
  • רשימה

גורי מלטז ברמה מאוד מאוד גבוהה הגורים הינם בגיל חודשיים אחרי חיסון ראשון ותילוע בדיקה ווטרינרית הכל ...

גורי מלטז מושלמים מיני אחרי חיסון ראשון ותילוע גנטיקה קטנה יגיעו לקילו וחצי לא קיים דברים כאלה בכל ...

גורים מדהימים TeaCup אפשר לשלם באשראי עד 36 תשלומים 💵💯 מיני מיני אמא אבא מדהימים ונדירים ( ...

גורים מדהימים TeaCup אפשר לשלם באשראי עד 36 תשלומים 💵💯 מיני מיני אמא אבא מדהימים ונדירים ( ...

מלטז המלטה מפוקחת ומאושרות עם תיעוד מסודר מחיר גור הינו יש אפשרות לפרוס באשראי .

מלטז רוסי ננסי הורים ייבוא אישי ברמה מטורפת מהרו ! כל הקודם זוכה בגור ברמה אצלנו בחנות יש הדרכה מ...

מלטז מיני רמה מטורפת! הגורים עברו חיסון ראשון ובדיקת ווטרינר-

מלטז רמה מטורפת עם בדיקה מוסמכת של ווטרינר . אצלנו יש קווי דם עם בדיקות גנטיות 5 דורות אחורה . מה ש...

מיני מיני מיני טיקאפ TECAUP MALTSE RUUSIANS ייבוא מחול ההורים רמה מטורפת .

גורי מלטז . רמה מטורפת הגיל בחודשיים אחרי חיסון תילוע בדיקה ווטרינרית מסודרת הדרכה הכל פיקס

גורי מלטז מושלמים בגיל חודשיים אחרי חיסון ראשון ותילוע ופנקס חיסונים הכל מסודר כמו שצריך . רמה הכי...

תכונות מלטז
גודלננסי
גובה25-20 ס"מ
משקל1.5-4 ק"ג
תוחלת חיים12-15 שנים
באנגליתMaltese
ברוסיתМальтийская болонка

מקור והיסטוריה

מלטז הוא גזע מרתק שופע תככים עתיקים ומורשת עשירה. הסיפור שלו חוזר אלפי שנים אחורה, מה שהופך אותו לאחד מגזעי הכלבים העתיקים ביותר הידועים. מקורו המדויק נותר חמקמק במקצת, אך הסברה הרווחת היא שהם היו ילידי האי מלטה בים התיכון. בשל ההיסטוריה המכבידה שלהם, כמה חוקרים מציעים כי כלבים אלה עשויים להיות קשורים גם לאי מליטה בים האדריאטי.

גודלם הקטן, יופיים המדהים ואופיים החביב הפכו אותם למבוקשים מאוד. הם היו נערצים ככלבי לוויה והיו מועדפים במיוחד על ידי האצולה היוונית והרומית כאחד. כלבים אלה לא היו רק בני לוויה, הם היו בני משפחה יקרים שהתכרבלו בזרועה של פילגש שלהם או הוחזקו צמודים בשרוולים של נשים בעלות מעמד גבוה, הידועות בחברתן ונאמנותן.

באופן מרתק, הגזע נודע בשפע של שמות לאורך הדורות, הקשורים לתכונות כגון "כלב הגברות הרומיות", "המנחם" ו"הספניאל העדין". עם זאת, בסופו של דבר הוא כונה "מלטז", בהתייחסו למוצאו המשוער ממלטה.

הם הובאו לאנגליה בתחילת המאה ה-13 ולאמריקה בסוף המאה ה-19. כוח המשיכה שלהם לא פחת עד עצם היום הזה, כאשר כלבים אלה ממשיכים לצבור חיבה ברחבי העולם בזכות המראה המקסים שלהם, הטמפרמנט העדין והאישיות התוססת שלהם. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על היצורים הנפלאים האלה, המאפיינים שלהם, הטמפרמנט שלהם, ההיסטוריה שלהם, וכיצד לטפח מערכת יחסים אוהבת איתם.

מאפיינים

גזע זה ידוע בתכונותיו הייחודיות והמרתקות שהופכות אותו לבן לוויה אידיאלי. אחד המאפיינים המשמעותיים ביותר של הגזע הוא גודלם הקטן. הם מגיעים לגובה ממוצע של 20 עד 25 סנטימטרים ושוקלים בדרך כלל בין 1.4 ל-4 ק"ג, מה שהופך אותם לקלים לנשיאה או לאחסון בדירות.

החן והקסם שלהם מודגשים עוד יותר על ידי הפרווה הלבנה המשיית שלהם, שהיא היפואלרגנית ויש לה נשירה מינימלית, מה שהופך אותם לבני לוויה אידיאליים עבור אלה עם אלרגיות. פרוותיהם לרוב ארוכים וישרים ומגיעים עד לקרקע. תכונה זו מעידה על עברם האריסטוקרטי, ובה בעת דורשת טיפוח קבוע כדי לשמור על חזותם המפוארת.

עיניהם הכהות, העגולות ומלאות ההבעה יחד עם אף הכפתורים השחור שלהם מספקים ניגוד מוחלט לפרוותם הלבנה, ומוסיפים לארשת הפנים האקספרסיבית והחביבה הכללית של הגזע. תכונות אלה הן שהפכו את כלבי הברכיים המלטזים לכלבי ברכיים אהובים במשך מאות שנים.

תקן הגזע, כפי שנקבע על ידי מועדון הכלבים האמריקאי, כולל גם זנב שזיף המתעקל מעל גבו של הכלב. האוזניים שלו הן בדרך כלל אוזניים טיפות, מה שאומר שהן מתקפלות ותלויות קרוב לראש. למרות גודלם הקטן, גזע זה עומד איתן על גופו הפרופורציונלי ומפגין הליכה תוססת.

עם זאת, מעבר למאפיינים הפיזיים שלהם, התנהגותם החמה, החיבה ורוחם העליזה הם שהמשיכו לחבב כלבים אלו לבעליהם במשך דורות. בסעיפים הבאים נעמיק בטמפרמנט שלהם ובטיפים החיוניים לטיפוח קשר אוהב ולשמירה על בריאותו.

הטמפרמנט

בעולם של כלבים חברותיים, גזע כלב זה זורח עם קסם ייחודי ואישיות תוססת. בן לוויה טבעי זה, הידוע בתכונותיו המענגות, ידוע לשמצה באותה מידה במזגו החביב, המעדיף הן משפחות מלוכדות והן יחידים המחפשים חבר מסור על ארבע.

שאלה נפוצה שאוהבי כלבים שואלים היא, "מהו בדיוק הטמפרמנט של כלבי מלטז?" התיאוריה של פבלוב קובעת כי הסביבה שלהם היא שיוצרת בעיקר את התנהגותם, עם זאת, גם גנטיקה ממלאת תפקיד מכריע. כלבים קטנים אך לוחמניים אלה, מטבעם, הם מלאי חיבה, שובבים ואנרגטיים מאוד. רוחם המרוממת מזינה את אהבתם למשחק ולחקירה.

לב אריה ארוז באריזה קטנטנה

מעבר למבנה הגוף הזעיר והלבן והמשיי מסתתר אישיות חסרת פחד, נועזת ולעתים גם חצופה. אל תתפלאו אם המקסים שלכם ינסה להתעמת עם כלבים גדולים יותר. למרות קומתו הקטנה, מלטז ננסי ידוע באומץ לבו, ולעתים קרובות מניח את עצמו כגדו וחזק יותר ממה שהוא באמת.

יצורים חברתיים תוססים

כלבים אלו נלהבים להיות מרכז המשיכה. הם משתוקקים לחברות עקבית ואינם יכולים לסבול שיישארו לבדם לתקופות ממושכות. מאפיין זה הופך אותם לחיות מחמד מושלמות עבור אלה המסוגלים להציע שפע של זמן, אהבה ותשומת לב.

רגיש ואינטואיטיבי

הם בעלי רגישות חריפה כלפי רגשותיו של חברם האנושי. זה הופך אותם לחיות מחמד יוצאות דופן, לעתים קרובות מפגינים הבנה אינטואיטיבית של רגשות בעליהם. הם ממהרים לתפוס ויברציות ויכולים לשנות במהירות את התנהגותם בהתבסס על מה שבני משפחתם האנושיים מרגישים. רגישות רגשית זו, יחד עם נאמנותם הבלתי מעורערת, הופכת אותם לבני לוויה יוצאי דופן.

למרות תכונות המזג המושכות הללו, יש להבין שכל כלכלב, כמו בני אדם, מחזיק באישיות ייחודית. סבלנות, זמן ואהבה נחוצים כדי להבין ולהסתגל באופן מלא למזגו הייחודי. זכרו, ככל שאנו מעצבים את התנהגותם, הם מעצבים גם את חיינו!

טיפוח מערכת יחסים אוהבת עם מלטז ננסי

פיתוח קשר חזק ואוהב חיוני לאושר ולרווחה הכללית של מלטז ננסי. ידועים באופיים החיבה וברצונם בחברה, הם משגשגים בסביבות שבהן הם מרגישים אהובים ונערצים. הנה כמה טיפים כיצד לטפח ולטפח את מערכת היחסים הזו.

זמן איכות הוא המפתח

כמו כל מערכת יחסים, בילוי זמן איכות יחד הוא חיוני. זה לא אומר רק לשבת באותו חדר. זה יכול לכלול לקחת את הכלב לטיול, לעסוק במשחק, או פשוט לטפח את הפרווה הלבנה משיי שלהם. רגעים משותפים אלה לא רק מספקים פעילות גופנית וגירוי מנטלי עבורו, אלא גם עוזרים לחזק את הקשר שלך.

השתמשו בחיזוק חיובי

כשמדובר באימון או תיקון התנהגות, שימוש בחיזוקים חיוביים הוא יעיל ובונה אמון. אם הוא ממלא פקודה או מתנהג יפה, תגמלו אותו בשבחים, ליטוף או פינוק קטן. עם הזמן, הוא יתחיל לקשר התנהגות טובה עם תוצאות חיוביות. זה לא רק מעודד התנהגות טובה, אלא גם בונה מערכת יחסים חזקה וחיובית ביניכם לבין חיית המחמד שלכם.

למדו את שפתם

התקשורת בין אדם לכלב היא מעבר למילים. כלבים מתקשרים באמצעות שפת גוף. על ידי התבוננות והבנה של סימני מתח, נוחות, התרגשות או פחד, אתם יכולים להגיב באופן שגורם להם להרגיש מובנים ובטוחים.

לענות על צרכיהם

חשוב להבין ולענות על הצרכים הפיזיים והנפשיים של מלטז ננסי. זה כולל אספקת מזון מזין, פעילות גופנית מספקת, ביקורים קבועים אצל הווטרינר וגירוי מנטלי. הצרכים של הכלב עשויים להשתנות ככל שהוא מתבגר או אם מצבו הבריאותי משתנה, לכן חיוני להסתגל ולהגיב.

בעלים מנוסים יעידו כי כלבים מגזע זה הם בני לוויה אוהבים הגומלים להם את האהבה שהם מקבלים בשפע. הםך רוצים לרצות אותך כמו שאתה רוצה לרצות אותם. לכן, על ידי השקעת זמן ומאמץ בטיפוח הקשר המיוחד הזה, אתם מבטיחים חיים שלמים של שמחה, כבוד ונאמנות הדדיים. כפי שנדון בסעיפים הבאים על אילוף ובריאות, גורמים אלה חיוניים לגידול מלטז שמח ומתנהג היטב.

טיפים חיוניים לאילוף

יציאה למסע אילוף עם המלטז שלכם יכולה להיות חוויה מרגשת ומאתגרת כאחד. ידועים באופיים האינטליגנטי והלהוט לרצות, כלבים אלו מסוגלים יותר ללמוד פקודות וטריקים שונים. עם זאת, נטייתם לעקשנות מחייבת גישה עקבית ותקיפה אך עדינה. בואו נצלול עמוק יותר לכמה מהטיפים החיוניים לאילופם.

יצירת תקשורת ברורה

ביום הראשון, בנו גשר תקשורת. השתמש במילים פשוטות לפעולות ספציפיות. לדוגמה, השתמש ב"שב" כאשר אתה רוצה שהם יישבו, "תישאר" כדי להישאר במקום, וכן הלאה. עקביות בשפה היא קריטית כדי לא לבלבל את החבר הפרוותי שלך.

עקביות וסבלנות

האילוף דורש זמן וסבלנות. זה המפתח לשמור על עקביות באימונים. אל תזיז כללים או פקודות מכיוון שהדבר עלול לבלבל אותם. אם הם מבצעים טעויות, אל תנזוף בהם. במקום זאת, הפנו מחדש את תשומת הלב שלהם ותגמלו התנהגות טובה, ועזרו להם להבין את ההתנהגות הצפויה.

חיזוק חיובי

שימוש בטכניקות חיזוק חיובי יכול להיות מועיל מאוד. מערכת מבוססת תגמול שומרת על מוטיבציה וסיכוי גבוה יותר לחזור על ההתנהגות הרצויה. אתה יכול לתגמל אותם עם פינוקים, ליטוף חיבה, או שבחים אקספרסיביים. זכרו, תגמולים צריכים להיות מיידיים כדי להבטיח שהם מקשרים אותם לפעולה הנכונה.

סוציאליזציה

עם התנהגותם הידידותית והחברתית, תמיד מוכנים לפגוש אנשים וכלבים חדשים. עם זאת, חשוב להכיר להם מגוון צלילים, מראות וחוויות כשהם צעירים. זה יכול לעשות הבדל עצום בטמפרמנט שלהם ובאינטראקציות שלהם עם העולם מאוחר יותר בחיים, וכתוצאה מכך חיית מחמד מעוגלת וחברותית.

כל עצות האימון הללו חיוניות ליצירת בן לוויה מאוזן, מתנהג היטב ובריא. זכרו, הוא ייחודי ומה שעובד עבור אחד לא יכול לעבוד עבור אחר. לכן, אמצו גישה גמישה, הבינו את האישיות האינדיבידואלית של הכלב שלכם והתאימו את שיטות האילוף שלכם בהתאם. והכי חשוב, הפכו את מפגשי ההדרכה למרתקים ומהנים להמשך עניין ולמידה מהירה יותר.

פודל טוי - הכלב הכי חמוד?
פודל טוי - הכלב הכי חמוד?

כל מי שרואה לראשונה את הפודל טוי תוהה האם הוא רואה בעל חיים אמיתי או צעצוע מתוחכם בשל המראה הדובוני הנראה שייך יותר למדף הבובות מאשר למציאות. מראה ייחודי זה הפך במהרה את הפודל טוי לאחד הכלבים המבוקשים ביותר ברחבי העולם ולא רק בגלל המתיקות אלא גם בגלל האופי הנוח שמתאים למשפחות עם ילדים ולמגדלים מבוגרים שמחפשים כלב רגוע יחסית. הפודל טוי הינו כלבלב נבון המסוגל ללמוד מספר פעולות פשוטות, מתאים לאלרגיים לשיער בעלי חיים מפני ששיערו כמעט ואינו נושר, אופיו שקט ונוח והוא אינו מלא במרץ כמו זני הפודלים הגדולים ממנו, אם כי הוא זקוק לפעילות גופנית יומיומית כדי לשמור על בריאותו.

האם מותר לכלבים לאכול מלון
האם מותר לכלבים לאכול מלון

אז רציתם לפנק את הכלב שלכם עם פרי קיצי מרענן, אבל לא בטוחים אם מלון זה רעיון טוב? אל דאגה, פינדוג כאן כדי לעזור! במאמר הזה, נצלול לעולם המופלא של האבטיח, הקנטלופ והחברים הטעימים שלהם, ונגלה איך להגיש אותם לכלבים שלכם בצורה בטוחה ובריאה. נדבר על הכמויות המומלצות, חלקי הפרי שכדאי להימנע מהם, וטיפים מיוחדים שיהפכו את החטיף הזה לחוויה בלתי נשכחת עבורם. אז תחזיקו חזק, כי אנחנו יוצאים למסע טעים ומלא הפתעות. מוכנים לגלות את כל מה שרציתם לדעת על מלון ולא העזתם לשאול? בואו נצא לדרך!

דלקת בעין לכלב
דלקת בעין לכלב

דלקת בעיניים היא בעיה נפוצה אצל כלבים שיכולה לגרום לאי נוחות משמעותית ואף לפגוע בראייה שלהם. אבל אל דאגה! במאמר זה, נצלול לעומק הנושא ונספק לכם את כל המידע החיוני כדי לזהות, לטפל ולמנוע דלקות עיניים אצל הכלב שלכם. החל מזיהוי הסימנים המוקדמים, דרך הבנת הגורמים השונים, ועד לטיפים מעשיים לטיפול ביתי ויצירת סביבה בטוחה ובריאה - כל מה שאתם צריכים לדעת נמצא כאן. אז בואו נפקח את העיניים ונלמד איך לשמור על הבריאות והאושר של הכלב שלנו!

בולדוג צרפתי
בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי - כלב קטן עם אישיות ענקית! מי לא מכיר את הפרצוף המקומט והאוזניים הגדולות האלה שגונבות את ההצגה בכל פעם מחדש? אם אתם מתלבטים לגבי גזע כלבים חדש לאמץ, כדאי שתכירו מקרוב את הבולדוג הצרפתי. עם ההיסטוריה המרתקת שלו, המראה הייחודי והאופי החברותי, הוא יכול להיות בן הלוויה מושלם למשפחה שלכם. בואו נצלול פנימה ונגלה מה הופך את הבולדוג הצרפתי לכל כך מיוחד, ואיך תוכלו לדאוג לו בצורה הטובה ביותר. מוכנים לפגוש את החבר הכי טוב של האדם?

דלקת אוזניים לכלב - תרופות טבעיות
דלקת אוזניים לכלב - תרופות טבעיות

דלקת אוזניים היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל כלבים, והיא יכולה לגרום לאי נוחות, כאב ואף נזק בלתי הפיך אם לא מטפלים בה כראוי. אבל אל דאגה! במאמר זה, נצלול לעומק הסיבות, התסמינים והטיפולים לדלקות אוזניים, כולל תרופות טבעיות בטוחות שיכולות להקל על התסמינים לצד הטיפול הווטרינרי. בין אם אתם בעלים של כלב עם אוזניים רגישות או סתם רוצים להיות מוכנים לכל מצב, המאמר הזה הוא בשבילכם. אז בואו נתחיל את המסע שלנו אל עולם הבריאות של אוזני הכלב!

לקראת יום העצמאות - האם מותר לכלב לאכול בשר מהמנגל?
לקראת יום העצמאות - האם מותר לכלב לאכול בשר מהמנגל?

לקראת יום העצמאות של ישראל 🇮🇱, הטמפרטורות עולות והמנגלים מוצאים את דרכם אל החצרות והגינות. ריח הבשר הצלוי מדגדג בנחיריים, והכל מביט בכם בעיניים מתחננות, מקווה לקבל חתיכה עסיסית מהסטייק או מהנקניקיות. אבל רגע לפני שאתם נכנעים לפיתוי ומרעיפים עליו מטר של אהבה קולינרית, כדאי שתעצרו ותשאלו את עצמכם - האם מותר לכלב לאכול בשר מהמנגל? התשובה עשויה להפתיע. בואו נצלול אל עולם המנגלים הכלביים ונגלה את הסכנות הבריאותיות שעלולות להסתתר מעבר לפינה הבאה.

במבה לכלבים? - ספויילר: עדיף בהחלט שלא!
במבה לכלבים? - ספויילר: עדיף בהחלט שלא!

אז מה קורה כשהכלב שלכם מסתכל עליכם בעיניים מתחננות ומבקש במבה? האם אתם נכנעים לפיתוי ומאכילים אותו בחטיף הישראלי האהוב, או שאתם עומדים בפני הלחץ ומסרבים? במאמר הזה, נצלול לעומק הסוגיה ונבדוק את ההשפעות התזונתיות וההשלכות הבריאותיות של מתן במבה לכלבים. נגלה מדוע החטיף הזה, למרות הפופולריות שלו, עלול להזיק לחיית המחמד שלכם בטווח הארוך, ונציע אלטרנטיבות בריאות יותר שיגרמו לזנב שלו לכשכש בשמחה. אז לפני שאתם מושיטים יד אל שקית במבה, כדאי שתקראו את המאמר הזה. בריאות הכלב שלכם תלויה בזה!

איך מקלחים גור כלבים - המדריך המפורט
איך מקלחים גור כלבים - המדריך המפורט

גור כלבים חמוד ושובב הוא תענוג צרוף, אבל איך מתמודדים עם האתגר של רחצת הפרווה הרכה והעדינה שלו בפעם הראשונה? האם אתם חוששים מתגובתו למים הזורמים ולשמפו? אל דאגה, המדריך הבא יחשוף בפניכם את כל הטיפים והשלבים החשובים כדי להפוך את חווית הרחצה הראשונה של גור הכלבים שלכם לחיובית ונעימה. גלו איך לבחור את המוצרים המתאימים, ליצור סביבה בטוחה ומרגיעה, ולהרעיף על הגור שלכם המון פינוקים ואהבה לאורך כל הדרך. אז קחו נשימה עמוקה, שאבו קצת השראה והכינו את עצמכם להרפתקת הרחצה הראשונה המשותפת שלכם!