פינדוג

גורי פומרניין למכירה - הכי חמודים שיש 😍😍

כלבי הפומרניאן (פומרניין) הם כלבים קטנים ומקסימים, המתאפיינים בתסרוקת עבה ופרווה ארוכה. מקורם בגרמניה ומתאימים לבעלים שמחפשים כלבים חברותיים ומאומנים להגן על בעליהם. הם חברותיים ואוהבים את האנשים, ומסתדרים באופן טוב עם ילדים וחיות מחמד אחרות
  • קוביות
  • רשימה

גורי פומרניין דובי יפייפים בגיל חודשיים אחרי חיסון ראשון ותילוע ובדיקת ווטרינר קווי דם של תערוכות י...

פומרניין טדי בר רמה הכי גבוה בישראל ! רק רצלנו תקבלו אחריות רפואית ל30 ימים ובדיקות מקיפות אצלנו בח...

גור פומרניין טדי בר PomyDubipuppy רמה הכי גבוהה בארץ בגיל 4 חודשים אחרי כל החיסונים!! , מחונך לצרכ...

תכונות פומרניאן
גודלננסי
גובה22 ס"מ
משקל2-3.5 ק"ג
תוחלת חיים12-16 שנים
באנגליתPomeranian
ברוסיתПомеранский шпиц

הפומרניאן, גזע כלבים כריזמטי ומלא חיבה שכתוב בטעות כפומרניין, מקורו כנראה באזור פומרניה, כיום חלק מפולין וגרמניה. הם השתמשו במקור במרוצי מזחלות לצד כלבים גדולים יותר, והם התפתחו לבני לוויה החביבים שאנו מכירים היום.

ידועים בגודלם הקטן, בדרך כלל במשקל 2-3.5 ק"ג, הם מתאפיינים בפרווה קטיפתית בצבעים שונים כמו אדום, כתום, שמנת ואפילו גוונים נדירים. המזג התוסס והמרומם, יחד עם נאמנות יוצאת דופן, הופכים אותם לכלבי שמירה נהדרים למרות קומתם הקטנה.

הלומדים החכמים והמהירים הללו מספקים תוספות מצוינות למשפחות, במיוחד בחללי מגורים קטנים יותר כמו דירות. יכולת הסתגלותם והתאמתם למשקי בית עם ילדים נובעים מגודלם הקטן ומהאופי החזק. עם זאת, רמות האנרגיה הגבוהות מחייבות אימון עקבי כדי לרסן התנהגות תוקפנית או סוררת.

כשאתם נמצאים בתהליך של חיפוש פומרניין למכירה, אתם תעדיפו מציאת מגדל בעל מוניטין על פני תמיכה במפעלי גורים או מוכרים חסרי אחריות. מגדל אחראי נותן עדיפות לרווחת הכלב על פני רווח, ומבטיח שההיסטוריה הגנטית, הבדיקות הבריאותיות והסיכונים נחקרו ביסודיות. שקול אימוץ גם ממרכזי הצלה או סוכנויות, מכיוון שרבים מהפומרנים מחכים לבתים אוהבים.

הפומרניאן, גזע מקסים ואנרגטי עם היסטוריה עשירה, בולט בתכונותיו הייחודיות, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית לחיות מחמד. בעוד שהם מתאימים למגורים בדירה, בעלות אחראית והכשרה מתאימה הם חיוניים בשל האישיות והאינטליגנציה העזות שלהם. בין אם מדובר במגדל בעל מוניטין או מסוכנות אימוץ, הבאת פומרניאן בריא ואוהב הביתה דורשת שיקול דעת.

מחיר פומרניין למכירה

כלב הפומרניאן הוא גזע פופולרי הידוע בנועזותו, יופיו ואופיו החיבה. הוא נרכש כגור או מאומץ ככלב בוגר, כל אחד עם עלויות משתנות. אבל כמה אפשר לצפות לשלם עבור פומרניין?

גורמים המשפיעים על מחיר כלב פומרניין

מספר גורמים יכולים להשפיע על המחיר בחיפוש פומרניין למכירה. השושלת ואת אילן היוחסין של הכלב משפיעים באופן משמעותי על המחיר. לדוגמה, אם הגור הוא מהורים איכותיים או בעל שושלת איכותית, המחיר עשוי לנוע בין 3,500 ל-8,000 שקלים - הכל תלוי ב-סוגי פומרניין. לעומת זאת, פומרניין ללא ייחוס מתומחר בדרך כלל נמוך יותר, בין 1,200 ל-2,500 שקלים.

עלות החזקת פומרניין

מעבר למחיר הקנייה הראשוני, הבעלים הפוטנציאליים צריכים לקחת בחשבון את עלות ההחזקה. זה כולל הוצאות על מזון, טיפוח, בריאות וצרכים אחרים. הם זקוקים למזון איכותי לכלבים ולבדיקות תקופתיות אצל הווטרינר, שעלותן עשויה לנוע בין 250 ל-500 שקלים בשנה. הטיפוח חיוני לגזע זה, בגלל שהפרווה הכפולה העבה שלו ויכול לעלות 100 עד 200 ש"ח לכל מפגשי טיפוח.

כמו כן, יצורים מענגים אלה עשויים להזדקק לקורסי הכשרה וסוציאליזציה ספציפיים שיכולים להוסיף להוצאה הכוללת. לכן, בעלים פוטנציאליים חייבים לקחת בחשבון הן את העלויות הראשוניות והן את העלויות המתמשכות הקשורות לגזע חמוד ונהדר זה.

האם פומרניאן הוא כלב חכם?

תוך כדי תהליך חיפוש פומרניין למכירה, מבינים מהר מאוד כי גזע זה נערץ בגלל גודלו הקטן, פרוותו השופעת ואישיותו התוססת. אבל, האם הוא כלב חכם? כן! גזע זה אכן ידוע באינטליגנציה וביכולת ההסתגלות שלו. הם מבטאים את האינטליגנציה בדרכים שונות, ומרשימים בעקביות את בעליהם.

אינטליגנציה פומרניאן ויכולת הסתגלות

הם סתגלנים מאוד, להיות מסוגל לחיות בנוחות הן בדירות והן בבתים. האינטליגנציה החדה מקלה על יכולתם לתפוס ולהגיב במהירות להתנהגויות ומצבי הרוח של בעליהם. זה עושה אותם שמחה לחיות עם, כפי שהם יכולים להיות גם חיות מחמד משעשע אמפתי. עם זאת, האינטליגנציה החדה גם אומרת שהם יכולים להשתעמם בקלות, מה שמצריך גירוי מנטלי קבוע באמצעות אימון ומשחק.

אימון פומרניאנים

האימון מגיע עם חלק מההנאות והאתגרים. משום אופיים התבוני, הם קולטים פקודות וטריקים במהירות. הפומרניאנים מגיבים בצורה הטובה ביותר לטכניקות חיזוק חיוביות, כגון פינוקים ושבחים. עם זאת, כלב זה יכול גם להיות עקשן, ולכן התמדה נדרשת בעת אימון אותם. למרות זאת, בשיטות עקביות, סבלניות וחיוביות, ניתן לאמן פומרניאנים ביעילות.

היכולת ללמוד טריקים

מה שמבדיל את בין גזע זה מגזעים אחרים הוא אהבתם ללימוד טריקים. אופיים החכם והעליז גורם להם לא רק ללמוד טריקים חדשים, אלא גם לבצע אותם עם הרבה אנרגיה וכשרון קומי. החל מפקודות בסיסיות כמו לשבת ולהישאר ועד טריקים מורכבים יותר כמו ספינינג או לתת כיף, הם אוהבים להפגין את האינטליגנציה והזריזות שלהם.

אתגרים נפוצים באימון

מצאם כלבלב כלבככם אחרי חיפוש פומרניין למכירה? ייתכן שתגלו מהר מאוד כי הם יכולים להפגין רצף של חשיבה עצמאית, שלפעמים יכולה להתפרש בטעות כעקשנות. זה תמיד אומר שהם עשויים לנסות לבחון גבולות במהלך האימון. לכן, מוצקות עדינה ועקביות הן בעלות חשיבות עליונה במשטר האימונים. אתגר פוטנציאלי נוסף הוא נטייתם לתסמונת הכלב הקטן, שם הם עשויים להפגין התנהגויות מפצות יתר בשל גודלם הקטן. לכן, חיברות מוקדם חשובה כדי למנוע בעיות התנהגות, לשפר עוד יותר את המנה החכמה.

מסקנה

כלבים אלו הם אכן כלבים חכמים. האינטליגנציה שלהם באה לידי ביטוי ביכולת ההסתגלותם, בכישרון ללמידה ובאישיות תוססת. עם זאת, כמו בכל גזע כלבים, אילוף מוצלח דורש סבלנות, עקביות וסוציאליזציה מתאימה. עם אלה במקום, פומרניאן יכול באמת לזרוח כמו הכלב האינטליגנטי והדינמי שהוא.

פומרניין דובי

בעוד שרובנו מכירים את הפומרניאן הקלאסי, אחד מני סוגי פומרניין, גזע הטוי הידוע בפרווה הרכה שלו ובאישיותו התוססת, יש גרסה שאולי פחות מוכרת: פומרניין דובי או פומרניין בו (טדי בר). סוג ספציפי זה הטביע חותם על חובבי הגזע, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית בישראל.

היכרות

סוג זה נחשב לגזע מפואר בעולם הכלבים משום מראהו הכובש ואישיותו שופעת. למרות שהמוצא הגנטי אינו שונה מדי מעמיתיהם הפומרניים, הם מחזיקים בכמה תכונות ייחודיות המאפשרות להם לבדל את עצמם.

מאפיינים פיזיים

סוג זה, המתנשא לגובה של 18 עד 30 ס"מ ושוקל בדרך כלל בין 1.5 ל-3.5 ק"ג, מתהדר בגוף קומפקטי אך חזק. בדיוק כמו גזעי פומרניאן אחרים, לדובי יש פרווה כפולה וצפופה. לעתים קרובות, הם מציגים תערובת עשירה של צבעים כולל גוונים של זהב, שמנת, חום, ולפעמים שחור. עיניהם הנוצצות בצורת שקד, לצד זנבם העבות המתנדנד מעל גבם, מוסיפים קסם ייחודי למראה הכללי.

תכונות אישיות

פומרניין דובי מתאפיין באישיות תוססת ואופטימית. הם בעלי כמות שופעת של אנרגיה ונחשבים לעתים קרובות ליצורים מאושרים, אינטליגנטיים וחברתיים. ערנותם ואופיים המגונן הופכים אותם לכלבי שמירה מצוינים, למרות קטגוריית גזעי הצעצועים. לאחר שהם מחוברתים היטב, הם יכולים להסתגל בקלות למשפחות, ילדים וחיות מחמד אחרות. עם זאת, לדובי יש גם נטייה עקשנית, מה שמוסיף לפרסונה הייחודית.

תכונות ייחודיות

אחד המאפיינים הבולטים של דובי הפומרניאן הוא מעיל הפרווה הצבעוני התוסס. כמו כן, דובי פומרניאן, המכונה כלב האריות, נוהג להסתפר בתספורת ייחודית שבה הפרווה על גופם קצוצה תוך שמירה על רעמה שופעת סביב ראשם וחזהו. תספורת זו הייתה פופולרית למדי, והוסיפה משיכה מלכותית לכלבים קטנים ומלאי חיים אלה, ועוררה תחושה של סקרנות בקרב חובבי הגזע.

דרישות טיפול וטיפוח

אחרי שמצאתם כלב פומרניין דובי למכירה, הוא זקוק לטיפוח קבוע כדי להבטיח שהפרווה השופעת שלו תישאר מבריקה, נקייה ונטולת מחצלות. צחצוח הפרווה מדי יום עם זיפים רכים יעזור לשמור על המראה הבריא שלה. יש לצחצח שיניים באופן קבוע ולבדוק את האוזניים לאיתור סימני זיהום. כלבים אלה מסתגלים לאקלים שונה אך כמו כל הפומרניאנים, הם עלולים להיאבק בטמפרטורות קיצוניות, ולכן יש לנקוט בזהירות הנכונה.

פומרניין שפיץ

גזע השפיץ הוא אחד מ-סוגי פומרניין קומפקטי, מלא חיים וחסון. מקורו בכלבי מזחלות ארקטיים עתיקים, סוג זה הוא פומרניאן שזכה בצדק למוניטין שלו כעליז ושובב, המכניס צבע ואנרגיה לחייהם של בעלי חיות מחמד בישראל ומחוצה לה.

הבנת גזע השפיץ הפומרניאני

הוא הבולט מזני פומרניאן האחרים בשל מספר תכונות ייחודיות. מבחינה פיזית, פומרניאן שפיץ בדרך כלל שוקל בין 1.3 ל 3.5 ק"ג ועומד על 20-23 ס"מ גבוה בכתף. הם ידועים במעיליהם המלאים והרכים, הדורשים טיפוח תכוף כדי לשמור על המראה הבוהק.

מזג והתנהגות

גזע זה מפגין אישיות שופעת, המסומנת ברמות אנרגיה גבוהות, אינטליגנציה וחברותיות. שפיץ הפומרניאן נחשב לעתים קרובות ל"כלב גדול באריזה קטנה", המפגין חוסר פחד ועצמאות. הם ידועים גם להיות די קולני, אימון בזמן מומלץ לשלוט על הרגלי הנביחות הקולניות. אם הוא מחוברת, מאומן היטב מגיל צעיר, הפומרניאן שפיץ מוכיח את עצמו כבן לוויה אוהב ונאמן.

תכונות פיזיות

אחת התכונות המגדירות של השפיץ היא הפרווה הכפולה שלו - פרווה תחתונה קצרה וצפופה ופרווה חיצונית ארוכה, ישרה וקשה. צבעי הפרווה הפופולריים הם בעיקר סולידיים וכוללים גוונים כגון שחור, לבן, שמנת וכתום. הפומרניאן שפיץ הלבן, במיוחד, הוא זן מושך, אם כי פרוותם דורשת יותר טיפול וטיפוח קבוע.

דרישות פעילות גופנית וטיפוח

כמו גזעי כלבים רבים, השפיץ זקוק לפעילות גופנית סדירה כדי לשמור על כושר וזריזות. מבחינת טיפוח, הפרווה המפוארת זקוקה למשטר מובנה של סירוק והברשה כדי למנוע מאט וסבכים. הבעלים הנלהבים גאים מאוד לשמור על מראה הפומרניאני, המזכיר את המורשת האריסטוקרטית של הגזע.

הפומרניאן שפיץ הוא הרבה יותר מסתם חיית מחמד חמודה. עם אישיותו התוססת, רוחו הנועזת ומזגו הנאמן, הוא מהווה תוספת נפלאה לכל משפחה שיכולה לספק את רמות האנרגיה וצרכי הטיפוח שלה. הוא ללא ספק מחזיק בקסם הייחודי שלו.

פומרניין ננסי

המונח "פומרניאן ננסי" משמש לעתים קרובות כביטוי מסקרן לחובבי כלבים. אז מה בדיוק מרמז המונח הזה? הפומרניאן ננסי אינו גזע רשמי או וריאציה מובהקת של הפומרניאן - אינו אחד מסוגי פומרניין, אלא התייחסות יוצאת דופן ומונח שאומץ באזורים מסוימים.

מקורותיו ותולדותיו 

בעקבות השושלת האבולוציונית שלו לכלבי המזחלות של איסלנד ולפלנד, לגזע הפומרניאן כפי שאנו מכירים אותו כיום יש שורשים באזור הפרוסי של פומרניה. המונח "פומרניאן ננסי" אינו מוכר על ידי רשויות הכלבים הגדולות או מועדוני גזע פומרניאן. זה עשוי להתייחס למקרה של פומרניאן ננסי או פומרניאן שמשך את תשומת ליבו של מישהו בשל המאפיינים הייחודיים.

מאפיינים פיזיים

בהנחה ש-"פומרניאן ננסי" מציין פומרניאן מסוים שהבחינו בו, רוב הפומרניאנים הם כלבים קטנים במשקל של בין 1.4 ל-3.2 ק"ג, שגובהם בכתפיים נע בין 18 ל-28 ס"מ. הם מתהדרים בפרווה כפולה מובהקת עם פרווה תחתונה עבה וקצרה ושכבה חיצונית של שיער ארוך, חלק וקשה. הפרווה יכולה להציג מגוון צבעים כולל לבן, שחור, חום, סייבל ועוד. לאחד עם פרווה לבנה יקראו - פומרניין ננסי לבן.

מזג ותכונות אישיות

הם ידועים באופיים התוסס, השובב והסקרן. למרות גודלם הקטן, הם כלבי שמירה מצוינים בגלל ערנותם ונטייתם לנבוח על התרחשויות לא מוכרות. מפגש בפומרניאן עשויים להיות מתורגמים לצרור של שמחה, אנרגיה ונאמנות שמחבבים אותם לאוהבי כלבים.

פומרניין מעורב

עולמם של הפומרניאנים מגוון ורחב למדי, אולי יותר ממה שניתן היה לחשוב בתחילה. כבעלים פוטנציאליים בעת חיפוש פומרניין למכירה, ייתכן שנתקלתם בתערובות פומרניאן, אשר מכונות לעתים קרובות "פומרניאנים מעורבים". בגזע מעורב זה, הפומרניאן חולק את המטען הגנטי שלו עם גזעי כלבים שונים אחרים, וכתוצאה מכך נוצרות דפוסים, גדלים ונטיות ייחודיים.

גזעי תערובת פומרניאן פופולריים

ישנם מספר עצום של גזעי פומרניאן מעורבים זמינים. אלה כוללים פומסקי (פומרניאן והאסקי), יורניאן (פומרניאן ויורקי) ופומצ'י (פומרניאן וצ'יוואווה), רק כדי להזכיר כמה. התוצאה של תערובות אלה יכולה להוביל למגוון רחב של הופעות וטמפרמנטים, ולהציע לבעלים פוטנציאליים מגוון רחב שממנו ניתן לבחור.

מאפיינים פיזיים של פומרניאן מעורב

התכונות הפיזיות של גזע פומרניאן מעורב הן בלתי צפויות למדי, בשל המספר הרחב של שילובים פוטנציאליים. בעוד שהם בדרך כלל שומרים על הפרווה הרכה של הפומרניאן הגזעי, הגודל והקומה יכולים להשתנות לא מעט. גזעים מעורבים מסוימים עשויים לעמוד בגובה ההורה הגדול, בעוד שאחרים יכולים להיות קטנים כמעט כמו תה פומרניאן.

פומרניין שחור

בין הגרסאות הרבות של גזע הפומרניאן, הפומרניאן השחור תמיד היה באופנה. המראה המרשים, יחד עם אופיים התוסס, מציב אותם כבן לוויה כלבים שאי אפשר לעמוד בפניו. חלק זה נועד לשפוך אור על התכונות והניואנסים הספציפיים של פומרניאן שחור.

תכונות אישיות של פומרניאן שחור

לפומרנים שחורים יש אישיות שופעת. בהיותם אינטליגנטיים ומאומנים מאוד, הם לעתים מקסימים את בעליהם בתעלוליהם. כלבים קטנים ובטוחים בעצמם אלה ידועים כמלאי חיים, קשובים ואמיצים להפליא למרות גודלם הקטן. הם נושאים אווירה של חשיבות עצמית, יחד עם רוח תוססת וסקרנות נצחית.

בעוד שהם ברוב הפעמים ידידותיים ומעריצים להיות במרכז תשומת הלב, הם יכולים להיות מעט מגוננים וזהירים מפני זרים. תכונה זו מוסיפה למעמדם ככלב שמירה טוב. עם זאת, החיברות והחינוך משחקים תפקיד משמעותי בהתנהגותם, וזה גם דאגה לבעלים השוקלים החלטה לקבל דובי פומרניאן או פומרניאן מעורב, נדון בהמשך הבלוג.

טיפים לטיפול וטיפוח עבור פומרניאן שחור

לפומרנים שחורים יש פרווה כפולה עבה הדורשת הברשה קבועה כדי למנוע מאט או הסתבכות. מומלץ מאוד להבריש מדי יום כדי לשמור על מראה חלק ומבריק של הפרווה. אמבטיות קבועות חיוניות לשמירה על הברק של הפרווה השחורה.

יתר על כן, תשומת לב לתזונה, לבריאות השיניים ולאוזניים, יחד עם פעילות גופנית סדירה, היא הכרחית לרווחתם הכללית. למרות שגודלם הזעיר מתורגם לפחות פעילות גופנית בהשוואה לגזעים גדולים יותר, הם דורשים גירוי מנטלי קבוע וזמן משחק לחיים בריאים.

פומרניין לבן

הפומרניאן הלבן, למשל - פומרניין דובי לבן, המתואר ברוב המקרים כגרסה מלאכית של גזע פופולרי זה, מתגאה בגלימה של פרווה לבנה טהורה כשלג שמוסיפה לחמודותו ולקסמו. לגזע זה, בדיוק כמו פומרניאנים אחרים, יש אישיות גדולה בהרבה מגופו הקטן, והפרווה האינטנסיבית שלו של שיער לבן היא דובדבן מלמעלה. ההיסטוריה של הגזע מתחילה במאה ה -18 כאשר הגזע היה הרבה יותר גדול ומשך מזחלות באקלים הקר של פומרניה, בפולין ובגרמניה של ימינו. עם הזמן, מגדלים החלו לגדל גרסאות קטנות יותר של זה, מה שהוביל לפומרניאן הלבן המקסים שאנו מכירים כיום.

פומרניאן: חמידות ואומץ בכלב קטן אחד
פומרניאן: חמידות ואומץ בכלב קטן אחד

אף על פי שגזע הפומרניאן הפך פופולרי מאד בשנים האחרונות עד שרבים נוטים לחשוב שהוא גזע חדש, זהו למעשה גזע כלבים ותיק עם שושלת ארוכה המגיעה עד למלכה ויקטוריה. הפומרניאן הקטן הינו למעשה צאצא של כלבי שפיץ גדולים וחזקים כגון סמויד או שפיץ גרמני ומוצאו בחבל ארץ הנקרא פומרניה השוכן בין גרמניה לפולין. למרות החזות המתוקה במיוחד של הכלבים, הם שימשו לשמירה על הבית ויושביו מפני גנבים ושודדים, אם כי סביר להניח שהם רק היוו את מערכת האזעקה שהעירה את הגזעים הגדולים יותר לתקיפת הפורצים. כיום, הפומרניאן הינו גזע שעשועים יוקרתי ופרוותי שהפך פופולארי מאד בקרב מדינות רבות.

פומסקי - הכלב שיותר חמוד מהאסקי סיבירי
פומסקי - הכלב שיותר חמוד מהאסקי סיבירי

כלב הפומסקי, תערובת מהפנטת של האסקי היפיפה והפומרניין המקסים, הוא גזע קסום שכבש את ליבם של חובבי חיות מחמד ברחבי העולם. הכלאה זו מתהדרת בדואליות ייחודית המשלבת את הפיתוי הסיבירי עם רוך בגודל צעצוע. בעודנו מתעמקים בעולמו של הפומסקי, אנו חושפים גזע שהוא סתגלן באותה מידה שהוא מלא חיבה, ושמח לטפס על הטבע בדיוק כפי שהוא מתכרבל על הספה שלכם.

למה חשוב לשחק עם הכלב
למה חשוב לשחק עם הכלב

החשיבות של עיסוק בפעילויות משחקיות עם הכלבים שלנו חורגת הרבה מעבר לבידור פשוט. הקשר שנוצר באמצעות משחק לא רק מחזק את הקשר בין האדם לכלב אלא גם בעל יתרונות רבים לרווחה הפיזית והנפשית כאחד. בכתבה זו נעמיק בסיבות מדוע משחק עם הכלב שלכם אינו רק מותרות, אלא מרכיב מכריע לחיים מאושרים ובריאים גם לכם וגם לחברכם בעל הארבע רגליים

למה כלבים מסמנים טריטוריה?
למה כלבים מסמנים טריטוריה?

עם חוש ריח החד שלהם והתנהגויות האינסטינקטיביות שלהם, כלבים עוסקים בסימון טריטוריה כצורה של תקשורת והצהרת בעלות. מהמסרים ההורמונליים שנותרו מאחור ועד לטקסים המורכבים הכרוכים בכך, הבנת הסיבות מאחורי התנהגות זו שופכת אור על העולם המורכב של תקשורת ריחות בין בני לווינו האהובים על ארבע. הצטרפו אלינו כשאנחנו מתעמקים בעולם הכובש של הסיבה לכך.

תקופת ייחום אצל כלבים - מה שחשוב לדעת
תקופת ייחום אצל כלבים - מה שחשוב לדעת

מחזור הייחום הוא אבן פינה בביולוגיה של כלבים. זהו תהליך מותאם באלגנטיות המבטיח המשכיות של דורות, שפה שקטה המדוברת במחוזות ריח ורמזים התנהגותיים עדינים. עבור בעלי כלבים וחובבים, פענוח מעגל זה דומה לפענוח סודות האינסטינקטים והצרכים הטבעיים של חברם האהוב. בכל שלב של המחזור, מהלחישות האילמות של המחזור ועד הלחישות האימהיות שלאחר הביוץ, יש סיפור על החיים, ההישרדות והדחף המובנה להמשיך את השושלת.

הכלב שלכם חופר באדמה? זאת הסיבה!
הכלב שלכם חופר באדמה? זאת הסיבה!

התנהגות אחת שלעתים קרובות לוכדת תשומת לב וסקרנות היא הנטייה של כלבינו לחפור באדמה. התנהגות אינסטינקטיבית זו, הטבועה עמוק ב-DNA שלהם, משרתת מטרות שונות הנעות מחיפוש מחסה ונוחות ועד למימוש יצר הציד המולד שלהם. מקבורת חפצים יקרים ועד לחשיפת ריחות טרף, מעשה החפירה של כלב חושף מרבד עשיר של האינסטינקטים הראשוניים והתנהגויות ההסתגלות שלו.

איך לחנך את הכלב לא לקפוץ על אנשים
איך לחנך את הכלב לא לקפוץ על אנשים

מפגן החיבה המקסים של כלבכם יכול להוות אתגר לא כל כך מקסים כאשר כפותיהם נוחתות על הלבוש של המבקר שלכם. זהו דפוס התנהגות נפוץ של כלבים, לקפוץ להגיד שלום, המושרש באינסטינקט שלהם לברך פנים אל פנים, בדיוק כפי שהיו עושים בלהקה שלהם. אבל עבור חברי הלהקה בעלי שתי הרגליים, הרגל זה יכול להיות פחות מחביב. ככל שאהבתם היא ללא גבול, כך צריכה להיות מחויבותנו להדריך אותם בעדינות ובהבנה.

כמה זמן לוקח לגור כלבים להסתגל לבית חדש
כמה זמן לוקח לגור כלבים להסתגל לבית חדש

קבלת פני גור חדש לביתכם היא חוויה מחממת לב, אך היא גם מגיעה עם תקופת הסתגלות גם לתוספת הפרוותית וגם למשפחה. המעבר מסביבה אחת לאחרת יכול לעורר תחושות של חרדה ופחד ראשוניים אצל הגור הצעיר בזמן שהוא מנווט בסביבה ובפנים לא מוכרים. ביסוס תחושת ביטחון באמצעות בניית שגרה חיוני בסיוע לגור להתאקלם לבית החדש ולדינמיקה המשפחתית שלו.