פינדוג

שי טסו / שיצו - מידע מקיף על הגזע 🐶

12-15 שנים
תוחלת חיים ממוצעת
<
4-8 ק"ג
משקל ממוצע של כלב בוגר
20-28 ס"מ
גובה ממוצע לכלב בוגר
ננסי
גודל

היסטוריה ומוצא של שי טסו / שיצו

שורשים עתיקים ומסתוריים

השיצו, גזע כלבים קטן ומקסים, מגיע ממעמקי ההיסטוריה הטיבטית. מקורותיו של גזע זה נעוצים במנזרים ובארמונות של טיבט העתיקה, שם נחשבו לחיות מחמד קדושות ומוערכות. הכלבים הקטנטנים הללו זכו לכבוד רב והיו סמל למזל טוב ושגשוג. מעניין לציין כי בתרבות הטיבטית, הוא נחשב ל"כלב האריה" בשל דמיונו למלך החיות.

מסעו מטיבט לסין היה נקודת מפנה משמעותית בהיסטוריה שלו. בסין, הכלבים הקטנים הללו הפכו לחביבי החצר המלכותית. הקיסרים הסיניים העריצו אותם עד כדי כך שהיה אסור למכור או לסחור בהם מחוץ לארמון. זה הוביל לכך שהשיצו נשאר סוד סיני במשך שנים רבות, עד שהגיע למערב בתחילת המאה ה-20.

התפתחות הגזע והגעתו למערב

התפתחותו של הגזע לאורך השנים הייתה מרתקת. מגדלי כלבים בסין עבדו במשך דורות כדי לשמר ולשפר את התכונות הייחודיות של הגזע, כמו הפרווה הארוכה והמרשימה והאף השטוח. ההגעה למערב הייתה הדרגתית, כאשר הכלבים הראשונים הגיעו לאנגליה בשנות ה-30 של המאה ה-20. מעניין לציין כי בתחילה היה בלבול בין השיצו לבין הלאסה אפסו, גזע טיבטי אחר.

אנו מאמינים כי הכרת ההיסטוריה של הגזע חשובה לבעלים פוטנציאליים. זה עוזר להבין את האופי המיוחד של השיצו ואת הצרכים הייחודיים שלו. אנו מספקים מידע מקיף על מוצא הגזע ומסייעים למשפחות למצוא את הכלב המושלם עבורם, תוך התחשבות בהיסטוריה העשירה של השיצו.

שיצו בישראל - מסע מרתק

הגעתו לישראל היא פרק מרתק בפני עצמו. הגזע החל להופיע בארץ בשנות ה-70 של המאה ה-20, כאשר מספר מגדלים נלהבים החלו לייבא כלבים מאירופה וארצות הברית. בתחילה, הוא נחשב לכלב אקזוטי ונדיר, אך במהרה כבש את לבם של הישראלים. היום, הוא אחד מגזעי הכלבים האהובים ביותר בישראל, ואנו גאים לקחת חלק בטיפוח ושימור הגזע.

מעניין לציין כי בישראל התפתח זן מיוחד של שיצו, המכונה "שיצו ננסי". זן זה, שהוא קטן במיוחד, הפך לפופולרי מאוד בקרב בעלי דירות קטנות ומשפחות שמחפשות כלב קומפקטי במיוחד. אנו בפינדוג מספקים מידע מקיף על ההבדלים בין השיצו הסטנדרטי לשיצו הננסי, ומסייעים למשפחות לבחור את הכלב המתאים ביותר לצרכיהם. תוכלו כמובן גם לגשת למודעות שיצו למכירה שמפורסמות באתרנו.

המשך קריאה...

מאפיינים פיזיים של שי טסו / שיצו

מבנה גוף ייחודי

השיצו, למרות גודלו הקטן, הוא כלב בעל מבנה גוף מוצק ויציב. גובהו הממוצע נע בין 20 ל-28 ס"מ, ומשקלו בין 4 ל-8 ק"ג. מבנה הגוף הקומפקטי שלו מאפשר לו להיות זריז ונמרץ, למרות מראהו המלכותי. אחד המאפיינים הבולטים ביותר שלו הוא ראשו הגדול יחסית לגופו, עם פנים שטוחות ואף קצר - ברכיצפלי.

עיניו הגדולות והמבריקות הן מקור משיכה רב עבור חובבי הגזע. הן מביעות חוכמה ועניין בסביבה, ומוסיפות לאישיותו הקסומה. אוזניו תלויות ומכוסות בפרווה ארוכה, מה שמוסיף למראה האצילי שלו. הזנב של השיצו, המתנשא מעל גבו בגאווה, הוא סימן היכר נוסף של הגזע.

פרווה מרהיבה - סימן ההיכר של השיצו

פרוותו היא ללא ספק אחד המאפיינים הבולטים ביותר שלו. היא ארוכה, משיית וצפופה, ומגיעה במגוון רחב של צבעים וגוונים. הצבעים הנפוצים כוללים לבן, שחור, חום, זהוב ואפילו כחול נדיר. רבים מגזע זה הם רב-צבעיים, עם דוגמאות מרהיבות על גופם. הפרווה הייחודית הזו דורשת טיפול יומיומי, כולל הברשה קפדנית למניעת קשרים וסבכים.

מעניין לציין כי לשיצו יש שתי שכבות של פרווה - שכבה תחתונה רכה ושכבה עליונה ארוכה יותר. זה מה שנותן לפרווה שלו את המראה המפואר והמלכותי. למרות שהשיצו נחשב לכלב היפואלרגני, חשוב לזכור שאין כלב שהוא לחלוטין היפואלרגני. עם זאת, הוא מתאים יותר לאנשים עם אלרגיות קלות לכלבים.

בריאות ואתגרים פיזיים

למרות היותו גזע בריא באופן כללי, לשיצו יש מספר אתגרים בריאותיים ייחודיים שחשוב להכיר. בשל המבנה השטוח של פניו, הוא עלול לסבול מבעיות נשימה, במיוחד במזג אוויר חם או בזמן מאמץ. זה דורש תשומת לב מיוחדת מצד הבעלים, במיוחד בקיץ הישראלי החם. בנוסף, עיניו הבולטות שלו רגישות לפגיעה ולזיהומים, ודורשות ניקוי ובדיקה תכופים.

בעיות אורטופדיות, כמו פיקת ברך משתנה (Luxating Patella), נפוצות יחסית בגזע זה. חשוב לשמור על משקל בריא של הכלב כדי למנוע עומס מיותר על המפרקים. בעיות שיניים הן גם נקודה חשובה לתשומת לב, כיוון שגזע זה נוטה לסבול מבעיות דנטליות. ניקוי שיניים קבוע ובדיקות וטרינריות תקופתיות הם חיוניים לשמירה על בריאותו הכללית.

בפינדוג, אנו מדגישים את החשיבות של מודעות לבריאותו. אנו מספקים מידע מקיף על הטיפול הנכון, כולל המלצות לתזונה מאוזנת, שגרת אימונים מתאימה, ובדיקות רפואיות תקופתיות. אנו גם מקשרים בעלי שיצו עם וטרינרים מומחים שמכירים היטב את הצרכים הייחודיים של הגזע.

המשך קריאה...

אופי ומזג של שי טסו / שיצו

אישיות מקסימה ומלאת חן

השיצו ידוע באישיותו המקסימה והמלאת חן. הוא כלב ידידותי, אוהב אדם ונאמן מאוד לבעליו. למרות גודלו הקטן, יש לו נוכחות גדולה ואישיות מרשימה. הוא אוהב להיות במרכז תשומת הלב ולעתים קרובות מתנהג כאילו הוא הרבה יותר גדול מכפי שהוא באמת. זו תכונה שמקנה לו את הכינוי "האריה הקטן".

השיצו מצטיין ביחסיו עם ילדים וחיות מחמד אחרות. הוא סבלני ועדין, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת למשפחות. עם זאת, חשוב לזכור שכמו כל כלב, הוא גם זקוק להדרכה נכונה בכל הנוגע לאינטראקציה עם ילדים קטנים. אנו מספקים טיפים והדרכה לגידול נכון של שיצו במשפחה עם ילדים.

חשוב לציין כי למרות מראהו העדין, לשיצו יש אופי עצמאי ולעתים אפילו עקשן. זה יכול להפוך את האילוף לאתגר, אך גם להוסיף לקסמו הייחודי. אנו בפינדוג מאמינים כי הבנת האופי המורכב שלו היא המפתח לבניית קשר חזק ומספק עם הכלב.

התאמה לסגנונות חיים שונים

אחת התכונות המרשימות ביותר שלו היא יכולתו להסתגל למגוון רחב של סגנונות חיים. הוא מתאים באופן מושלם לחיים בדירה קטנה בעיר, אך יהנה גם מבית גדול עם חצר. הוא אינו דורש הרבה פעילות גופנית, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת לאנשים מבוגרים או לאלה שאין להם זמן רב לטיולים ארוכים. עם זאת, חשוב לזכור כי השיצו זקוק לתשומת לב ואהבה רבה. הוא אוהב להיות בחברת בני אדם ועלול לפתח חרדת נטישה אם נשאר לבד לפרקי זמן ארוכים מדי. אנו מדגישים את החשיבות של התאמת אורח החיים של הבעלים לצרכיו, ומספקים מידע מקיף על כיצד לשלב את הכלב בשגרה היומיומית.

השיצו גם מתאים מאוד לתפקיד של כלב טיפולי. האופי הרגוע והאוהב שלו, יחד עם גודלו הקטן, הופכים אותו למתאים במיוחד לביקורים בבתי אבות ובתי חולים. רבים מבעלי השיצו מדווחים על היכולת המדהימה של הכלבים שלהם לחוש במצבי רוח ולספק נחמה ותמיכה רגשית.

אתגרי אילוף וחינוך

למרות אופיו הנעים, אילוף השיצו יכול להיות מאתגר לעתים. האופי העצמאי והעקשן שלו עלול להקשות על תהליך האילוף, במיוחד בכל הנוגע לאילוף צרכים. עם זאת, עם סבלנות, עקביות ושימוש בשיטות חיזוק חיובי, ניתן להגיע לתוצאות מצוינות.

חשוב לזכור כי זהו כלב חכם מאוד, ולכן הוא זקוק לגירוי מנטלי קבוע. משחקי חשיבה, אימוני ציות קצרים ומשימות פשוטות יכולים לעזור לשמור על המוח שלו פעיל ולמנוע התנהגויות לא רצויות שנובעות משעמום. אנו מציעים מגוון רחב של טיפים ורעיונות לאילוף ולהעשרה מנטלית שלו.

המשך קריאה...

צרכי פעילות ואימון של שי טסו / שיצו

פעילות גופנית מאוזנת

למרות גודלו הקטן, השיצו זקוק לפעילות גופנית סדירה לשמירה על בריאותו ורווחתו. עם זאת, חשוב להדגיש כי הצרכים הפיזיים של השיצו מתונים יחסית לגזעים אחרים. טיולים יומיים קצרים של 15-20 דקות, פעמיים ביום, בדרך כלל מספיקים לספק את הפעילות הנדרשת. חשוב לקחת הפסקות תכופות במהלך הטיולים, במיוחד במזג אוויר חם, כדי למנוע עייפות יתר.

משחקי מרדף קלים בבית או בחצר יכולים גם לספק עבורו פעילות גופנית נהדרת. עם זאת, יש להיזהר מפעילות אינטנסיבית מדי, במיוחד בימים חמים, בשל הסיכון לבעיות נשימה. אנו מספקים מידע מפורט על תוכניות אימון מותאמות אישית לשיצו, תוך התחשבות בגיל הכלב, מצבו הבריאותי והעדפותיו האישיות.

אימון מנטלי וגירוי קוגניטיבי

מעבר לפעילות הגופנית, הוא זקוק לגירוי מנטלי קבוע כדי לשמור על ערנות ולמנוע שעמום. משחקי חשיבה, צעצועי פאזל ומשימות אילוף קצרות יכולים לספק את הגירוי המנטלי הדרוש. השיצו הוא כלב חכם ויכול ללמוד מגוון רחב של פקודות ותרגילים, כל עוד האימון נעשה בסבלנות ובעקביות.

חשוב לזכור כי השיצו עלול להתעייף מהר יותר מגזעים אחרים בזמן אימונים מנטליים. לכן, מומלץ לקיים מספר סשנים קצרים לאורך היום, במקום סשן ארוך אחד. זה יעזור לשמור על העניין והמוטיבציה של הכלב. אנו מציעים מגוון רחב של רעיונות למשחקים ואימונים מנטליים שמתאימים במיוחד לשיצו.

חשיבות הסוציאליזציה

סוציאליזציה נכונה היא חלק חיוני בגידולו מאוזן ובריא. חשיפה מוקדמת למגוון רחב של אנשים, חיות וסביבות יכולה לעזור לפתח את הביטחון העצמי של הכלב ולמנוע התנהגויות של פחד או תוקפנות בעתיד. זה במיוחד חשוב לשיצו, שלעתים יכול להיות חשדן כלפי זרים.

מפגשים מבוקרים עם כלבים אחרים, ביקורים בפארקים ובמקומות הומי אדם, וחשיפה לרעשים וחוויות חדשות - כל אלה יכולים לתרום לפיתוח אישיות מאוזנת ובטוחה. עם זאת, חשוב לעשות זאת בהדרגה ובאופן חיובי, כדי לא להציף את הכלב. אנו מספקים הדרכה מפורטת על כיצד לבצע סוציאליזציה נכונה בכל שלב של חייו.

פעילות תדירות מומלצת הערות
טיולים פעמיים ביום, 15-20 דקות יש לקחת הפסקות תכופות במזג אוויר חם
משחקי מרדף 10-15 דקות, מספר פעמים ביום מתאים במיוחד לימים גשומים או חמים מדי לטיולים ארוכים
אימון מנטלי 2-3 סשנים קצרים ביום שימוש במשחקי חשיבה וצעצועי פאזל
המשך קריאה...

דרישות טיפוח של שי טסו / שיצו

סירוק יומיומי - מפתח לפרווה בריאה

עם פרוותו היוקרתית והמרשימה, זן זה דורש תשומת לב יומיומית. סירוק קבוע אינו רק עניין של אסתטיקה, אלא חיוני לבריאות עורו של הכלב. בפינדוג, אנו ממליצים להקדיש מספר דקות מדי יום לסירוק עדין, תוך שימת דגש על אזורים הנוטים להסתבך כמו מאחורי האוזניים ומתחת לרגליים. פעולה זו לא רק מונעת קשרים ומסייעת בפיזור שמנים טבעיים, אלא גם מחזקת את הקשר בינכם לבין חיית המחמד שלכם.

חשוב לזכור כי הטיפוח היומיומי אינו רק משימה, אלא הזדמנות ליצירת רגע אינטימי עם כלבכם. זהו זמן מצוין לבדוק את מצב עורו, לאתר גירויים או טפילים בשלב מוקדם, ולהעניק תשומת לב וחיבה. עבור רבים מבעלי השיצו, טקס הסירוק הופך לחלק אהוב בשגרה היומית, המספק הנאה הן לכלב והן לבעליו.

רחצה נכונה - שומרת על עור בריא

רחצה סדירה היא חלק בלתי נפרד מטיפוחו. אנו ממליצים על רחצה כל שלושה עד ארבעה שבועות, תוך שימוש בשמפו איכותי המיועד לכלבים. חשוב להקפיד על שטיפה יסודית כדי להסיר את כל שאריות השמפו, שעלולות לגרום לגירוי בעור. לאחר הרחצה, יש לייבש את הכלב היטב במגבת ולהשתמש במייבש שיער בחום נמוך, תוך הקפדה על מרחק בטוח כדי למנוע כוויות.

זכרו - כי רחצה תכופה מדי עלולה לפגוע בשכבת השומן הטבעית של העור ולגרום ליובש. מצד שני, רחצה סדירה מסייעת במניעת זיהומים ושומרת על מראה מטופח. האיזון הנכון הוא המפתח, וכדאי להתייעץ עם וטרינר לגבי תדירות הרחצה המתאימה לכלבכם הספציפי.

טיפוח הפנים - מבט נקי ובריא

פניו החמודות דורשות תשומת לב מיוחדת. כתמי דמעות הם תופעה נפוצה בגזע זה, ויש לנקות את האזור סביב העיניים מדי יום בעזרת מטלית לחה ועדינה. גזירה קבועה של השיער סביב העיניים חיונית למניעת גירויים ולהפחתת הסיכון לזיהומים. אנו מדגישים את חשיבות הטיפול העדין באזור זה, שכן העיניים שלו רגישות במיוחד.

בנוסף לניקוי העיניים, חשוב לשים לב לניקיון האוזניים והפה. בדיקה שבועית של האוזניים וניקוי עדין במידת הצורך יכולים למנוע הצטברות שעווה וזיהומים. צחצוח שיניים סדיר, לפחות פעמיים בשבוע, הוא חיוני לשמירה על בריאות הפה ומניעת בעיות דנטליות עתידיות. זכרו, טיפוח הפנים אינו רק עניין של אסתטיקה, אלא משפיע ישירות על בריאותו הכללית של כלבכם.

המשך קריאה...

בריאות וסוגיות רפואיות נפוצות אצל שי טסו / שיצו

בעיות נשימה - אתגר המבנה השטוח

השיצו, כמו גזעים בראכיצפליים אחרים, עלול לסבול מבעיות נשימה עקב מבנה פניו השטוח. בפינדוג, אנו מדגישים את חשיבות המודעות לסימנים כמו נחירות מוגברות, צפצופים או קשיי נשימה. חשוב להימנע ממאמץ יתר, במיוחד במזג אוויר חם, שכן זה עלול להחמיר את מצבם. אנו ממליצים על טיולים קצרים ותכופים במקום הליכות ארוכות, ולהקפיד על סביבה קרירה ומאווררת היטב.

במקרה של קשיי נשימה חריגים, יש לפנות מיד לווטרינר. לעתים, ניתוח עשוי להידרש לתיקון מעברי האוויר ולשיפור איכות החיים של הכלב. חשוב לזכור כי בעיות נשימה אינן רק עניין של נוחות, אלא יכולות להשפיע משמעותית על בריאותו הכללית שלו ועל תוחלת חייו.

דלקות אוזניים - מניעה וטיפול

אוזניהם הארוכות והשעירות הופכות אותם לפגיעים במיוחד לדלקות אוזניים. אנו מדגישים את חשיבות הניקוי השבועי של האוזניים בעזרת תמיסה ייעודית המאושרת על ידי וטרינר. זיהוי מוקדם של סימנים כמו גירוד מוגבר, נענוע ראש תכוף או ריח לא נעים מהאוזניים, יכול למנוע החמרה של הבעיה.

חשוב להימנע מחדירת מים לאוזניים בזמן רחצה, ולייבש אותן היטב לאחר מכן. במקרה של דלקת, טיפול מהיר ונכון הוא קריטי. אנו ממליצים להתייעץ עם וטרינר לקבלת הנחיות מדויקות לטיפול, שכן שימוש לא נכון בתרופות עלול לגרום נזק. זכרו, טיפול מונע וערנות לשינויים הם המפתח לשמירה על אוזניים בריאות.

בעיות עיניים - שמירה על ראייה בריאה

עיניהם הבולטות של כלבי שיצו חשופות לבעיות שונות, כגון דלקות, יובש ופגיעות מכניות. אנו מדגישים את חשיבות הבדיקה היומית של העיניים וניקוין בעדינות. שימו לב לסימנים כמו אודם, הפרשות מוגברות או שפשוף מתמשך, המעידים על בעיה אפשרית.

מומלץ לספר באופן קבוע את השיער סביב העיניים למניעת גירוי. במקרה של בעיה כרונית כמו "עין דומעת", התייעצות עם וטרינר עשויה להוביל לפתרונות כמו תוספי תזונה או טיפולים מקומיים. זכרו, ראייה בריאה היא חיונית לאיכות חייו של כלבכם, ובדיקות עיניים סדירות אצל וטרינר מומחה הן חלק חשוב מהטיפול המונע.

המשך קריאה...

התאמה למשפחות, ילדים, או חיות מחמד אחרות של שי טסו / שיצו

חיבור משפחתי - השיצו כחבר נאמן

השיצו ידוע כגזע המתאים במיוחד לחיי משפחה. אנו רואים כיצד כלבים אלה משתלבים בקלות במגוון סוגי משפחות. האופי החברותי והאוהב שלהם הופך אותם לבני לוויה נהדרים לילדים ומבוגרים כאחד. הם נהנים מתשומת לב ומשחק, אך גם מסתגלים היטב לשגרת חיים רגועה יותר.

חשוב לזכור כי למרות גודלם הקטן, הם זקוקים לאינטראקציה ופעילות סדירה. הם מתאימים במיוחד למשפחות שיכולות להקדיש זמן לטיפוח ותשומת לב יומיומית. השיצו מפתח קשר חזק עם בעליו ויכול להיות מקור לנחמה ושמחה לכל בני המשפחה. עם זאת, חשוב להדריך את הילדים כיצד לטפל בכלב בעדינות ובכבוד, במיוחד בגלל גודלו הקטן.

התאמה לילדים - חברות זהירה ומהנה

השיצו יכול להיות חבר נהדר לילדים, אך יש לנקוט בזהירות מסוימת. בפינדוג, אנו ממליצים להדריך את הילדים כיצד לשחק ולטפל בכלב באופן בטוח. חשוב ללמד אותם לכבד את המרחב האישי של הכלב ולהימנע מתנועות פתאומיות או רעשים חזקים שעלולים להפחיד אותו.

משחקים משותפים בין ילדים לשיצו יכולים להיות מהנים ומחזקי קשר, אך תמיד תחת השגחת מבוגר. זכרו כי למרות אופיו הסבלני, הוא עלול להיפגע בקלות בשל גודלו הקטן. לכן, חשוב ללמד את הילדים לטפל בו בעדינות ולכבד את גבולותיו. עם הדרכה נכונה, הקשר בינו לבין ילדים יכול להיות מקור לשמחה ולימוד עבור שני הצדדים.

חיים עם חיות מחמד אחרות - הרמוניה בבית

כלב זה ידוע ביכולתו להסתדר היטב עם חיות מחמד אחרות, הודות לאופיו החברותי והנינוח. אנו מעודדים סוציאליזציה מוקדמת כדי להבטיח התאמה מיטבית. הצגה הדרגתית וזהירה שלו לחיות אחרות בבית, תוך פיקוח צמוד, היא המפתח להצלחה. חשוב לתת לכל חיה את המרחב שלה ולהקפיד על חלוקה הוגנת של תשומת הלב.

עם זאת, יש לזכור כי כל כלב הוא ייחודי, וישנם שיצו שעשויים להיות טריטוריאליים יותר מאחרים. הקפידו על הכרות הדרגתית ומבוקרת, והיו ערניים לסימני מתח או אי-נוחות. עם סבלנות והדרכה נכונה, רובם מסוגלים לפתח יחסים חיוביים עם חתולים, כלבים אחרים, ואפילו חיות קטנות יותר. זכרו תמיד להעניק לכל חיית מחמד את תשומת הלב והטיפול הייחודיים לה.

המשך קריאה...

צרכי תזונה מיוחדים של שי טסו / שיצו

תזונה מאוזנת - הבסיס לבריאות טובה

מזון יבש איכותי המיועד לגזעים קטנים הוא בחירה מצוינת, כאשר חשוב לוודא שהחלבון מהווה את המרכיב העיקרי. יש להתאים את כמות המזון לגיל, משקל ורמת הפעילות של הכלב. שיצו נוטים לעלייה במשקל, ולכן חשוב להקפיד על מנות מדודות ולהימנע מהאכלת יתר.

תוספת של מזון רטוב או ירקות טריים יכולה להעשיר את התפריט ולספק מגוון תזונתי. עם זאת, יש להיזהר ממאכלי אדם שעלולים להזיק לכלבים, כמו שוקולד, בצל או ענבים. מומלץ להתייעץ עם וטרינר לגבי תוספי תזונה ספציפיים שעשויים לתרום לבריאות העור, הפרווה והמפרקים של השיצו שלכם.

ארוחות קטנות ותכופות - מפתח לעיכול בריא

עבור כלבי שיצו, שהם בעלי קיבה קטנה יחסית, מומלץ לחלק את המזון היומי למספר ארוחות קטנות. אנו ממליצים על 3-4 ארוחות ביום לכלבים בוגרים, ואף יותר לגורים. גישה זו מסייעת במניעת בעיות עיכול ומפחיתה את הסיכון להיפוגליקמיה, מצב שבו רמת הסוכר בדם יורדת מדי.

חשוב לשמור על זמני האכלה קבועים ולהימנע מהאכלה מיד לפני או אחרי פעילות גופנית אינטנסיבית. הגשת מזון בכלים מיוחדים המאטים את קצב האכילה יכולה לסייע במניעת בליעת אוויר ולשפר את תהליך העיכול. זכרו תמיד להשאיר מים טריים וזמינים לכלבכם לאורך כל היום.

דיאטות מיוחדות - מענה לצרכים ייחודיים

ישנם מקרים בהם שיצו עשויים להזדקק לדיאטה מיוחדת. נתקלנו במקרים של אלרגיות למזון או רגישויות עיכוליות בקרבם. במצבים אלה, דיאטה היפואלרגנית או נטולת דגנים עשויה להיות הפתרון. סימנים לאלרגיה למזון יכולים לכלול גירוד מוגבר, בעיות עור או בעיות עיכול.

במקרה של חשד לרגישות למזון, חשוב להתייעץ עם וטרינר לביצוע אבחון מדויק ובניית תפריט מותאם אישית. לעתים, שינוי הדרגתי בתזונה או הוספת תוספי מזון ספציפיים יכולים לחולל פלאים בבריאות הכללית של כלבכם. זכרו, כל שינוי בתזונה צריך להיעשות בהדרגה ותחת פיקוח, כדי למנוע בעיות עיכול ולוודא שהכלב מקבל את כל הרכיבים התזונתיים הדרושים לו.

גיל מספר ארוחות מומלץ ביום סוג מזון מומלץ
גור (עד 6 חודשים) 4-5 מזון לגורים עשיר בחלבון
בוגר צעיר (6-12 חודשים) 3-4 מזון לכלבים צעירים
בוגר (מעל שנה) 2-3 מזון לכלבים בוגרים מגזעים קטנים
המשך קריאה...

מידע נוסף

  • שם באנגלית Shih Tzu
  • שם ברוסית Ши-тцу
טוען מדיה...