פינדוג

טיפוח, תספורת ותסרוקת לכלב

כולנו אוהבים את הכלבים שלנו ומעוניינים לדאוג לטוב ביותר עבורם, כאשר אחת הדרכים העיקריות לכך, היא לדאוג לטיפוח מלא ואיכותי של הכלבים שלנו, הכולל בין השאר, תספורות ותסרוקות לכלבים. מהן אפשרויות הטיפוח לכלבים שלנו? וכיצד עושים תספורות ותסרוקות לכלבים? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם.

טיפוח לכלבים - למה זה חשוב?

הכלבים שלנו הפכו מזמן לבני בית הולכים על ארבע, כאשר כולנו מעוניינים לדאוג עבורם לאיכות החיים הטובה ביותר. אחד הכלים החשובים והמהותיים בשמירה על איכות חיים גבוהה של הכלבים, הוא באמצעות שגרת טיפוח קבועה ומסודרת, שגרה ההופכת להיות בעלת חשיבות מיוחדת בשל הסיבות הבאות:

שמירה על היגיינה

שמירה על היגיינה מסייעת בשמירה על אורח חיים בריא ועל פרווה מבריקה וחלקה. באמצעות מוצרי הטיפוח השונים לכלבים, ניתן יהיה לבדוק אם לכלבים יש טפילים, פצעים ובעיות עור שונות, לגלות אותן בזמן ולהעניק את הטיפול המתאים, לפני שהוא מתפתח לבעיה רצינית.

חוויה מהנה

שגרת טיפוח מהווה בסופו של דבר גם זמן איכות חווייתי עבורנו ועבור הכלבים שלנו, אשר נהנים מתשומת הלב המופנית אליהם ומהטיפול המפנק שאנחנו נותנים להם. פרווה חלקה ומבריקה, ציפורניים נקיות, ריח נעים ושלל התוצאות של טיפוח מפנק, גורמים לכלבים שלנו להיות שמחים ומאושרים.

כיצד ניתן לטפח את הכלב שלנו?

תחת קטגוריית טיפוח לכלבים, ניתן למצוא מגוון אפשרויות שונות לטיפוח ושמירה על בריאות והיגיינה של הכלבים שלנו ובין האפשרויות הבולטות נמצאות:

מקלחת לכלב

מקלחת נעימה תמיד מצליחה להרגיע אותנו ולמעשה, יש לה את אותה השפעה גם על הכלבים שלנו. על מנת למקסם את חווית המקלחת לכלבים, יש לבחור שמפו מתאים לעורו של הכלב, אותו תכלו למצוא במגוון ריחות ושימושים (מניעת קרציות, נטרול ריחות ועוד) ומוצרים נוספים, כמו שמנים ומרככים.

על מנת שחווית המקלחת אכן תהיה מהנה, מומלץ יהיה להתחיל את המקלחת בשפיכת מים חמימים על גופו של הכלב ולאחר שהוא התרטב ביסודיות, לעסות בעדינות את המוצרים השונים (שמפו, מרכך, שמנים וכדומה) אל הפרווה. כאשר משתמשים במוצרים אלו, יש להימנע ממגע עם עיני הכלב, אוזניו ופיו, אזורים אותם מומלץ לקלח ולנקות במטלית רטובה.

משחה לכלבים

כפות הרגליים והאף של הכלבים שלנו נחשבים לאזורים רגישים במיוחד, הנוטים לעיתים להיות יבשים במיוחד. כחלק משגרת טיפוח מפנקת, תוכלו להשתמש במשחה ייעודית לאזורים אלו, המזינה את העור היבש והסדוק ושומרת על מגע חלק ונעים.

קציצת ציפורניים

מעבר לטיפוח, קציצת ציפורניים היא פעולה הכרחית לשמירה על בריאותו של הכלב, ובכדי להימנע מתרחישים של כאבים ואי יציבות, מומלץ להקפיד על שגרת קציצת ציפורניים, אותה יש לבצע בצורה בטוחה ומהירה.

ניקוי העיניים

שגרת הטיפוח של הכלבים שלנו כוללת התייחסות גם לאזור העיניים של הכלבים, אזור העלול לפתח דלקות וזיהומים ככל והוא לא זוכה לטיפול ראוי. הדרך הטובה ביותר לטפל ולנקות את עיני הכלבים שלנו, היא באמצעות ניקוי העיניים על ידי מטלית רכה, כמו גם שמירה על שיער קצר ומסודר באיזור העיניים.

תספורת לכלב

תספורת לכלב היא ללא ספק חלק מהותי בשמירה על שגרת הטיפוח של הכלבים שלנו, כאשר תספורת קבועה יכולה להפחית בעיות נשירה, להפחית הופעתן של אלרגיות ואף לפתור בעיות עור שונות. בנוסף על כך, תספורת לכלבים תורמת לשינוי המראה שלהם, כך שהם שהכלבים הופכים למסודרים ואסתטיים.

טיפוח, תספורת ותסרוקת לכלב

מתי כלבים צריכים להסתפר?

כולנו מודעים לחשיבות והצורך בתספורת קבועה כחלק משגרת הטיפוח של הכלבים שלנו, אך לא תמיד אנחנו יודעים מהו הזמן המתאים ביותר לתספורת. ואמנם, הזמן המתאים ביותר לתספורת לכלבים משתנה בין כלב אחד לשני, כאשר הפרמטרים העיקריים הבאים יוכלו לסייע לנו להבין האם הגיע הזמן לספר את הכלב שלנו:

מאפייני הכלב

גיל, מצב בריאותי ושגרת הפעילות היום - יומית של הכלבים שלנו, הם בין הפרמטרים העיקריים המגדירים את הכלבים שלנו. מאפיינים אלו משפיעים בין השאר גם על קצב גדילת השיער שלהם, כך שכלבים צעירים לדוגמה, חוות צמיחת שיער מהירה לעומת כלבים מבוגרים יותר.

אורך השיער

לכל כלב קיים אורך שיער שונה, בהתאם לסוג והגזע של הכלב. כך, כלבים בעלי שיער ארוך וצפוף, נוטים לצבור יותר לכלוכים ומזהמים שונים, באופן הדורש תספורות תכופות יותר.

תספורת חווייתית - כך תכינו את הכלב שלכם

תספורת לכלבים נשמעת לנו כמו רעיון מצוין, אך לא תמיד המצב זהה עבור הכלבים שלנו. כך, תספורת לכלבים יכולה להתברר כמשימה לא פשוטה בכלל ובכדי להקל עליכם (ועל הכלבים שלכם) את פעולת התספורת, מומלץ לבצע את התספורת במספרה מקצועית ומנוסה.

בעת הביקור במספרה, כדאי לתת לכלב לחקור את המקום, מה שיאפשר לו להרגיש הרבה יותר רגוע ולבנות יחסי אמון עם המספר. פינוקים והתניות חיובים בעקבות התנהגות טובה, יכולים אף הם לסייע להפוך את חווית התספורת למהנה ונוחה עבורנו ועבור הכלבים שלנו.

איך מספרים כלבים?

תהליך תספורת לכלבים כרוך במספר שלבים:

חפיפה

בין אם הפרווה של הכלב נקייה ובין אם מלוכלכת, יש לחפוף את הפרווה היטב לפני התספורת, מה שיאפשר לתספורת להיות חלקה ויעילה במיוחד.

הברשה

לאחר החפיפה, פעולת ההברשה תסייע להיפטר משיער מת ועודף ומהווה הכנה מוקדמת והכרחית לקראת פעולת התספורת עצמה.

תספורת

את התספורת ניתן לבצע באמצעות מכונה, המתאימה לאזורים רחבים ונגישים בגופו של הכלב ובאמצעות מספריים, שנועדו לאזורים 'בעיתיים' כמו האוזניים, האף והפנים.

תסרוקות לכלבים

מעוניינים לשדרג את התספורת השגרתית ולהוסיף לכלב שלכם מלא סטייל? במספרה מקצועית ומנוסה תוכלו לבצע תספורות שונות ומגוונות לכלבים שלכם, באופן שימשוך תשומת לב ומגע מהסביבה. כך, תוכלו למצוא תסרוקות מצחיקות, אלגנטיות ושיקיות ואף להוסיף צבע ייחודי ומעניין לשיער של הכלב שלכם.

  • 26/04/2023