פינדוג

כלבים קטנים - גזעי כלבים שנמסים מהם

מה יכול להיות מרתק יותר מאשר לחזור הביתה לחבר הקטן והפרוותי שלך? כלבים קטנים, המכונים לעתים קרובות ננסיים, הם לא רק כלבים חמודים, אלא גם בעלי אישיות הייחודית אשר מבדילה אותם מכלבים אחרים. כאשר אתם מחפשים את הכלב הקטן והמושלם שלכם, חשוב שתכירו את המאפיינים, החוזקות והחולשות שלהם כדי לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר.
אמל"ק - על מה נדבר ב- כלבים קטנים - גזעי כלבים שנמסים מהם

כלבים קטנים

גזעי כלבים קטנים (או ננסיים) כבשו את ליבם של בעלי חיות מחמד ברחבי העולם הודות לאישיותם החביבה, הופעתם המקסימה ויכולת ההסתגלות המוחלטת שלהם למרחבי מחיה שונים. מדירות עירוניות ועד אחוזות כפריות עצומות, החמודים הקטנים האלה הן הוכחה לכך שדברים טובים מגיעים באריזות קטנות. בדרך כלל, גזעי כלבים קטנים הם בעלי משקל ממוצע של 3 עד 10 ק"ג, טווח גובה של 18 עד 35 ס"מ, ומאופיינים בקומתם הקומפקטית יותר. תוחלת החיים שלהם גם נוטה להיות ארוכה יותר מאשר עמיתיהם הגדולים יותר, כאשר רבים חיים הרבה לתוך שנות העשרה שלהם.

אחת הסיבות העיקריות שכל כך הרבה אנשים נמשכים לכלבים הקטנים האלה היא בגלל אופיים החיבה והחברותי וגם צורתם החמודה. כלבים קטנים ידועים ביצירת קשרים חזקים עם משפחותיהם האנושיות, המספקים אהבה, חיבוקים ושמחה אינסופיים. בעוד גודלם עשוי להיות קטן, האישיות שלהם היא בדיוק להיפך - גדולה. בסקירה זו, נחקור כמה מגזעי הכלבים הקטנים הפופולריים והחביבים ביותר. 

שיצו

השיצו הוא גזע כלבים קטן אך מקסים, שמקורו בטיבט והתפתח מאוחר יותר בסין. השיצו, הידועים במראה הייחודי שלהם, הם בעלי פרווה ארוכה וזורמת והבעה מלכותית. כלבים אלה שוקלים בדרך כלל בין 4 ל -8 ק"ג ועומדים בגובה של כ -20 עד 28 ס"מ.

לשיצו אישיות ייחודית, המציגה שילוב של נאמנות ושובבות. הם מתחברים בקלות עם בעליהם ומפתחים קשר חזק, מה שהופך אותם לכלבי ברכיים מושלמים. למרות גודלם הקטן, יש להם רוח תוססת ורמת אינטליגנציה בינונית, המאפשרת להם ללמוד במהירות ולהסתגל למצבים שונים. עם זאת, חיברות מוקדם ואילוף עקבי חיוניים כדי להבטיח שהם יגדלו להיות כלבים ציתניים.

באשר לצרכי הטיפוח, שיצו זקוקים לתחזוקה שוטפת בשל פרוותם הארוכה. ללא טיפוח עקבי, הפרווה שלהם עלולה להיות סבוכה, מה שגורם לאי נוחות לכלב. כדי לשמור על פרווה בריאה, יש צורך בהברשה תכופה ובנסיעות מזדמנות למטפח מקצועי.

כשמדובר באילוף, שיצו יכול להיות מעט עקשן לפעמים, אך עם חיזוקים עקביים וחיוביים, הם ילמדו בהדרגה וימלאו פקודות. חשוב להתחיל לאמן אותו מגיל צעיר ולא לזלזל באינטליגנציה של הגזע.

למרות שבדרך כלל מדובר בגזע בריא, שיצו עלול להיות נוטה לבעיות בריאותיות מסוימות, כגון דיספלסיה של מפרק הירך, בעיות עיניים ועוד. בדיקות תקופתיות אצל וטרינר יסייעו לזהות ולטפל בכל בעיה בריאותית, ויבטיחו חיים ארוכים ומאושרים לשיטצו שלכם.

שיצו

מלטז

הגזע המלטזי הוא כלב קטן אלגנטי ומקסים שמקורו בתרבויות ים תיכוניות עתיקות. במשך מאות שנים, מלטזים היו פופולריים מאוד בקרב אצילים ובני מלוכה, במיוחד בבתי המשפט האירופיים. גזע זה ידוע בפרווה הלבנה המפוארת והמשיית שלו, המעניקה להם מראה מלכותי ומתוחכם.

הם קטנים בגודלם, עם גובה ממוצע של 20-25 ס"מ וטווח משקל של 1.5-4 ק"ג. למרות קומתם הקטנה, יש להם טבע תוסס ונמרץ שהופך אותם לשמחה להיות בסביבה. תכונות האישיות שלהם כוללות חיבה, אהבה ועדינות, מה שהופך אותם לבן לוויה מצוין עבור יחידים ומשפחות כאחד.

כשמדובר באינטליגנציה, מלטזים מאומנים מאוד ויש להם יכולת חדה ללמוד טריקים ופקודות חדשות. למרות שיש להם רמת אנרגיה בינונית, הם דורשים הפעלות משחק קבועות וטיולים קצרים כדי להישאר בריאים ומרוצים. זה חיוני כדי לספק להם גירוי נפשי כדי לשמור אותם מעורבים ומאושרים.

בשל הפרווה המפוארת שלהם, הם זקוקים לטיפוח עקבי כדי למנוע קשרים וכדי לשמור על מראה בריא. הברשה סדירה ואמבטיות מזדמנות הן חיוניות, כמו גם טיפולי טיפוח מקצועיים כדי להבטיח טיפוח שיער נאות. באשר לבעיות בריאותיות, גזע זה נוטה לבעיות מסוימות כגון בעיות שיניים ואלרגיות. כדי למנוע בעיות אלה, חשוב לספק להם תזונה נכונה, לשמור על בדיקות סדירות, ולבסס שגרת טיפולי שיניים.

לסיכום, הגזע המלטזי הוא הבחירה המושלמת למי שמחפש בן לוויה קטן ואוהב עם היסטוריה עשירה ומראה אלגנטי. החיבה, האינטליגנציה ורמות האנרגיה הניתנות לניהול שלהם הופכים אותם לחיית מחמד אידיאלית עבור מגוון רחב של משקי בית.

מלטז

שנאוצר

גזע השנאוצר מאופיין לעתים קרובות במראהו המכובד, הכולל פרווה עבה ומחוטבת וגבות וזקן עבותים. השנאוצרים מגיעים בשלושה גדלים: מיניאטורי, סטנדרטי וענק, וחלק זה מתמקד בקצה הקטן יותר של הסולם, שהוא השנאוצר המיניאטורי. שנאוצרים מיניאטוריים שוקלים בדרך כלל בין 5 ל-9 ק"ג, וגובהם נע בין 30 ל-36 סנטימטרים.

אחת התכונות המוכרות ביותר של שנאוצרים היא אישיותם האנרגטית. כלבים אלה ידועים כפעילים, הדורשים פעילות גופנית סדירה וגירוי מנטלי כדי לשמור עליהם מאושרים ובריאים. האינטליגנציה שלהם ראויה לציון, שכן שנאוצרים מדורגים לעתים קרובות בין גזעי הכלבים האינטליגנטיים ביותר. כתוצאה מכך, אימון שנאוצר יכול להיות גם מתגמל וגם מהנה, בהתחשב בלהיטותם ללמוד וביכולתם לקלוט פקודות וטריקים במהירות.

טמפרמנט ונאמנות

שנאוצרים ידועים גם בתחושת הנאמנות החזקה שלהם כלפי חבריהם האנושיים, הקשר המהיר והעמוק עם משפחותיהם. בנוסף לכך, יש להם אינסטינקט טבעי להגן על יקיריהם, אשר יכול להתבטא כהתנהגות טריטוריאלית לפעמים. חיוני ליצור קשרים חברתיים עם שנאוצרים בשלב מוקדם בחייהם כדי לעזור לרסן נטיות שמירה מוגזמות תוך שמירה על רוח ההגנה האצילית שלהם.

צורכי טיפוח ובעיות בריאותיות לשנאוצר

לשנאוצרים יש צרכי טיפוח ספציפיים בשל פרוותם הצפופה. הברשה סדירה נחוצה כדי למנוע הזדווגות, וטיפוח מקצועי אחת לכמה חודשים יכול לעזור לשמור על מראה הפרווה מסודר ומסודר. כמה בעיות בריאותיות פוטנציאליות עבור שנאוצרים כוללים בעיות עיניים, כגון קטרקט ודיספלסיה ברשתית, ואבנים בדרכי השתן. בדיקות וטרינריות סדירות ותזונה מאוזנת יכולות לעזור למזער את הפוטנציאל לבעיות בריאותיות אלה.

שנאוצר

פומרניאן

לגזע הפומרניאן, המכונה בחיבה "פום", יש היסטוריה מפוארת שניתן לייחס אותה לאזור פומרניה בפולין ובגרמניה של ימינו. כלבים רכים ואנרגטיים אלה היו פופולריים בקרב בני מלוכה ויש להם היסטוריה עשירה של ריצוי בעליהם עם אישיותם השובבה והאנרגטית. קומתו הקטנה של הפומרניאן, ששוקל בדרך כלל בין 1.4 ל -3.2 ק"ג ומגיע לגבהים בין 17 ל -24 ס"מ, הופכת אותו לבן לוויה אידיאלי עבור אלה החיים בחללים קטנים יותר או שמעריכים חיות מחמד קומפקטיות.

למרות גודלם הזעיר, לפומרנים יש רמות אנרגיה גבוהות להפליא הדורשות פעילות גופנית סדירה וגירוי מנטלי. הם ידועים כלומדים אינטליגנטיים ומהירים שלוקחים היטב תרגילי אימון חדשים. יתר על כן, פומרניאנים נאמנים ואוהבים לבעליהם, ומוכיחים שהם בני לוויה מצוינים עבור אלה המספקים טיפול ותשומת לב נאותים.

עם זאת, בעלי פומרניאן פוטנציאליים צריכים להיות מודעים לבעיות הבריאותיות של הגזע, כולל דיספלסיה של מפרק הירך, פטלה לוקס ותת-פעילות של בלוטת התריס. בדיקות וטרינריות סדירות ותזונה בריאה יכולות לעזור להפחית סיכונים אלה ולהבטיח חיים ארוכים ומאושרים עבור הפומרניאן שלכם. בנוסף, יש להתייחס ברצינות לדרישות הטיפוח, שכן הפרווה הכפולה שלהם דורשת הברשה וחיתוך קבועים כדי למנוע מאט ולשמור על מראה נקי.

לסיכום, הפומרניאן הוא גזע עם היסטוריה מלכותית, אינטליגנציה גבוהה ואישיות תוססת. גודלו הקטן הופך אותו לבחירה פופולרית למגורי יוקרה ומתאים היטב לבעלים שיש להם את הזמן והמשאבים להשקיע בטיפול נאות. עם אופיים האוהב והתאמתם לגזעים אחרים כמו פודל הצעצוע והמלטיפו, הפומרניאנים הם בחירה מצוינת עבור אנשים המחפשים בן לוויה נאמן ואנרגטי עם התלהבות לחיים.

פומרניין

מלטיפו

המלטיפו, הכלאה מענגת בין מלטזי לפודל צעצוע, ידועה במראה המקסים שלה ובאופי הידידותי שלה. גזע מסוים זה משלב את הטוב ביותר משני גזעי ההורים, עם גודל קטן, שיער מתולתל ואישיות אוהבת.

בשל קומתו הקטנה, המאלטיפו שוקל בדרך כלל בין 2 ל -5 ק"ג ועומד בגובה של 20 עד 35 סנטימטרים. כתוצאה מכך, הם מהווים בני לוויה מושלמים עבור אלה המתגוררים בבתים קטנים יותר או בדירות. כלבים קטנים אלה מוערכים בזכות האינטליגנציה והאופי הידידותי שלהם, מה שהופך אותם לתוספות נהדרות לכל משפחה, במיוחד אלה עם ילדים.

מלטיפוס הם בדרך כלל חיות מחמד נוחות מלאות אהבה וחיבה לבעליהן. הם משתוקקים לאינטראקציה אנושית וידועים בנאמנותם. ככאלה, הם תמיד להוטים לרצות, מה שהופך אותם יחסית קל לאמן. עם זאת, חיוני להשתמש בטכניקות חיזוק חיוביות, שכן יצורים עדינים אלה יכולים להיות רגישים לשיטות אימון קשות.

אחד המאפיינים הפיזיים המגדירים של מלטיפוס הוא הפרווה ההיפואלרגנית בעלת הנשירה הנמוכה. בעוד שזה הופך אותם לבחירה פופולרית עבור הסובלים מאלרגיה, זה גם אומר שיש להם צרכי טיפוח ספציפיים. הברשה וטיפוח קבועים נחוצים כדי למנוע מהשיער שלהם להיות דהוי וסבוך. טיפוח מקצועי כל 6 עד 8 שבועות מומלץ לטיפול אופטימלי בפרווה.

כמו אצל גזעים קטנים רבים, המלטיפוס נוטה לבעיות בריאותיות מסוימות, כולל בעיות שיניים, לוקסציה פטלרית (פריקת פיקת הברך) ובעיות לב. בדיקות סדירות אצל וטרינר וטיפול נאות יכולים לעזור להאריך את תוחלת החיים שלהם, אשר בדרך כלל נע בין 10 ל 15 שנים. האישיות הרב-שכבתית של מלטיפוס, בשילוב עם אופיים החיבה, הופכים אותם לבחירה אידיאלית עבור אלה המחפשים בן לוויה זעיר לכלבים.

מלטיפו

פודל טוי

פודל הצעצוע הוא גרסה מוקטנת של גזע הפודל הסטנדרטי ויש לו היסטוריה מעניינת משלו. למרות היותו קשור לתרבות הצרפתית, מקורותיו של הפודל למעשה נעוצים בגרמניה. הגזע שימש במקור ככלב מים למטרות שליפה. עם זאת, הוא זכה לפופולריות לא רק בגלל יכולות הציד שלו, אלא גם בגלל המראה המקסים וההתנהגות החכמה שלו.

מבחינה פיזית, פודלי צעצוע יש גובה של עד 25 ס"מ ומשקל ממוצע של 3-4 ק"ג. יש להם פרווה מתולתלת וצפופה שיכולה להגיע בצבעים שונים כמו שחור, לבן, אפור, משמש או חום. למרות גודלם הקטן, פודלי צעצוע ידועים כבעלי רמות אנרגיה גבוהות ודורשים פעילות גופנית סדירה כדי לשמור על רווחתם הפיזית והנפשית.

אינטליגנציה ותכונות אישיות

הם אינטליגנטיים מאוד וניתנים לאילוף, מה שהופך אותם לבן לוויה אידיאלי לפעילויות שונות כגון ספורט זריזות, אימוני צייתנות, או פשוט כחיית מחמד משפחתית מחונכת. האינטליגנציה שלהם גם אומרת שהם יכולים להשתעמם בקלות, והם דורשים גירוי מנטלי ופעילויות מאתגרות. כלבים מקסימים אלה ידועים באופי חיבתי ובנאמנותם לבעליהם, כמיהה לתשומת לב ולחברה אנושית.

צורכי טיפוח ובעיות בריאותיות לפודל ננסי

כשמדובר בטיפוח, פודל טוי דורשים תחזוקה גבוהה למדי בשל שיערם הצומח ללא הרף. טיפוח קבוע כל ארבעה עד שישה שבועות ימנע קשרים וישמור על בריאות הפרווה. חשוב לשים לב לבריאות השיניים שלהם, מכיוון שגזעים קטנים יותר עלולים להיות מועדים לבעיות שיניים. יתר על כן, בעיות בריאותיות פוטנציאליות עבורם עשויות לכלול בעיות עיניים, ודיספלסיה של מפרק הירך ועוד. בדיקות וטרינריות סדירות ומודעות לחששות אלה יכולות לשמור על פודל הצעצוע שלך במצב הבריאותי הטוב ביותר האפשרי.

פודל טוח

לברדודל

הלברדודל הוא גזע כלאיים פופולרי שמקורו בסוף המאה ה-20. פותח על ידי שילוב של לברדור רטריבר עם פודל סטנדרטי, הלברדודל משלב את התכונות הטובות ביותר של שני גזעי ההורים. גזע זה הפך פופולרי יותר ויותר בשל אישיותם החיבה, מזגם העדין ורמת האינטליגנציה הגבוהה שלהם, מה שהופך אותם לחיות מחמד משפחתיות נהדרות ומתאימות לעבודות שירות.

לברדודל בוגר שוקל בדרך כלל בין 15 ל-35 קילוגרם, תלוי בגודל הפודל ההורה. מבחינת גובה, הם יכולים לנוע בין 30 ל-60 ס"מ בכתף. הפרווה המתולתלת או הגלית שלהם מגיעים בצבעים שונים, מה שהופך אותם גם למושכים מבחינה ויזואלית.

אישיות ורמות אנרגיה

הלברדודלים ידועים באישיותם הידידותית, החיבה והחברותית. הם מסתדרים היטב עם ילדים וחיות מחמד אחרות, מה שהופך אותם לבני לוויה נהדרים. רמות האנרגיה הגבוהות שלהם דורשות פעילות גופנית יומיומית כדי לשמור אותם מגורה פיזית ונפשית. הליכה מהירה או משחק של שליפה הם דרכים נהדרות לשמור על הלברדודל שלך מאושר ובריא.

אינטליגנציה ויכולת אימון

עם רמת אינטליגנציה גבוהה שירשו הן מהלברדור רטריבר והן מהפודל, הם לומדים מהר ולהוטים לרצות. זה הופך את האימון לקל יחסית, בתנאי שאתה משתמש בטכניקות חיזוק חיובי ועקביות. ניתן לאמן לברדודלים לפעילויות שונות, כולל זריזות, צייתנות, ואפילו ככלבי טיפול או שירות.

טיפוח ובעיות בריאות עבור לברדודל

לברדודלים זקוקים לטיפוח קבוע כדי לשמור על פרוותם ולהפחית נשירה. מומלץ לצחצח כמה פעמים בשבוע ולטפח מקצועית כל 6 עד 8 שבועות. הם עשויים גם להיות מועדים לבעיות בריאותיות מסוימות, כגון דיספלסיה של מפרק הירך, הפרעות עיניים ואלרגיות עור. בדיקות וטרינריות סדירות וטיפול מונע יכולים לעזור לזהות ולנהל בעיות אלה בשלב מוקדם, ולהבטיח חיים בריאים עבור הלברדודל שלך.

לברדודל

בישון פריזה

הבישון פריזה הוא גזע כלבים קטן הידוע בפרווה הרכה והמתולתלת הייחודית שלו ובאישיותו החיבה. הגזע, שהגיע מאזור הים התיכון, זכה לפופולריות כבן לוויה אהוב על אצילים ובני מלוכה במאה ה-16. עם משקל ממוצע של 3-6 ק"ג וגובה בין 23-30 ס"מ, הם חיות מחמד אידיאליות עבור אלה המחפשים כלב קטן אך מלא חיים.

אחד המאפיינים הבולטים של הבישון פריזה הוא אישיותו האנרגטית והתוססת. כלבים אלה משגשגים על אינטראקציה אנושית ותמיד שואפים לרצות את בעליהם. יש להם רמה גבוהה של אינטליגנציה, מה שהופך אותם קל לאמן, בתנאי הבעלים הוא עקבי וחיובי. אהבתם לזמן משחק ונכונותם ללמוד טריקים חדשים הופכים אותו לאופציה מהנה ומרתקת לחובבי כלבים.

טמפרמנט ואימונים

עם מוניטין של חברותיות וחברותיות, הם מסתדרים היטב עם אנשים ובעלי חיים אחרים. הם מתאימים היטב למשפחות עם ילדים, כמו גם מחפשים חיבה מבעליהם. בעלי כלבים צריכים להישאר עקביים ואסרטיביים במהלך האילוף. בעוד שהם חכמים ולהוטים ללמוד, כלבים אלה רגישים ועלולים להפוך לעמידים אם לא יתייחסו אליהם בכבוד ובאכפתיות.

טיפוח ובעיות בריאות עבור בישון פריזה

בישון פריזס דורשים טיפוח קבוע, בהתחשב בפרווה המתולתלת והצפופה שלהם. הברשה תכופה, גיזום תקופתי ורחצה חיוניים למניעת מאט, הסתבכות ובעיות אחרות הקשורות לעור. בעיות בריאותיות נפוצות עבור גזע זה כוללות דיספלסיה של מפרק הירך, לוקסציה פטלרית ובעיות עיניים. ביקורים סדירים אצל הווטרינר, תזונה מאוזנת ופעילות גופנית נכונה יכולים לעזור להפחית סיכונים אלה, ולהבטיח שהבישון פריזה יחיה חיים בריאים ומאושרים.

הם חיות מחמד נפלאות עבור אלה המחפשים בן לוויה קטן ואנרגטי. אופיים הידידותי והאינטליגנציה הגבוהה שלהם, כפי שנדון קודם לכן בגזעים כמו המלטזי, הופכים אותם לבחירה מענגת לחיות מחמד, במיוחד למשפחות עם ילדים או חיות מחמד אחרות. עם טיפול, אילוף וטיפוח נאותים, חיפוש כלבים קטנים למכירה כאלה יכולים להביא שמחה ואושר לכל בית.

בישון פריזה

  • 06/06/2023