פינדוג

כלבים קטנים - כשדברים טובים באים באריזות קטנות

לפני שאתם מביאים הביתה את צרור האושר, כלב קטן או ננסי, שיתרוצץ וימלא את חייכם בשעשוע ואהבה אינסופיים, אתם צריכים להיות מוכנים. החל מהתאמת הבית לצרכים שלהם, הבנת המרחב הדרוש להם, ועד לבחירת הגזע הנכון, ניהול תזונה, משחקים שיעסקו בהם, בניית משטר אימונים ושמירה על בריאותם. מדריך זה מאפשר לכם לקבל את כל הדברים החיוניים שיעזרו לך ליצור בית מאושר ובריא לחבר הקטנטן העתידי שלכם.

הכינו את הבית עבור כלב ננסי

הכנסת כלב ננסי חדש הביתה היא חוויה מענגת ומרגשת. עם זאת, היא דורשת הכנה זהירה כדי ליצור סביבה בטוחה ונוחה עבור החבר הפרוותי החדש שלכם. הדבר הראשון והחשוב ביותר לעשות הוא ליצור סביבה מאובטחת. כלבים קטנים יכולים לעתים קרובות להיות הרפתקנים, לכן עליכם לוודא שהבית שלכם נקי מחומרים מסוכנים או חפצים חדים שעלולים להזיק לחיית המחמד שלכם. פריטים כגון כימיקלים לניקוי, תרופות וכלים חדים צריכים להישמר במקום בלתי נגיש.

הקמת אזור שינה

הגדרת אזור שינה נעים לכלב הננסי שלכם היא חיונית. מיטה רכה ונוחה בפינה שקטה וחמה בבית תגרום לכלב שלכם להרגיש בטוח ואהוב. אם הכלב שלכם מעדיף ארגז, ודאו שהוא גדול מספיק כדי שהוא יוכל להתמתח, להסתובב ולשכב בנוחות.

הגנה על גורי כלבים

צעד מכריע נוסף הוא להגן על הבית מפני גורים. תהליך זה כולל אבטחת חוטים רופפים, הסרת פריטים קטנים שניתן לבלוע והבטחה שפריטים יקרי ערך נמצאים מחוץ להישג ידו של הכלב שלכם. כלבי גמד הם סקרנים מטבעם ואוהבים לחקור את סביבתם, לכן הקפידו לסגור את כל דרכי המילוט האפשריות כדי למנוע מהם ללכת לאיבוד או להיפצע.

הצטיידות באספקה חיונית

לפני שאתם מביאים את גור כלבים קטנים חדש הביתה, חשוב להצטייד בציוד חיוני כמו מזון, קערות מים, צעצועים, כלי טיפוח ורצועה. זמינות פריטים אלה תעזור לך לטפל בבן זוגך החדש מהיום הראשון. זה כולל גם קניית רתמה או קולר מתאימים לכלב ורצועה חזקה ליציאה לטיולים או טיולים בחוץ.

הקמת אזור ייעודי לעציצים

הקמת אזור ייעודי לנוחיות חיונית לאילוף הבית של הכלב שלכם. אתה יכול להגדיר אזור בחצר האחורית שלך או להשתמש רפידות שתן בתוך הבית במקום מסוים. הקפידו להראות את המיקום הזה לכלב שלכם ועודדו אותו להשתמש בו על ידי תגמול בכל פעם שהוא עושה זאת. תהליך זה עשוי לדרוש סבלנות, אך עם אילוף עקבי, הכלב הננסי שלכם ילמד בסופו של דבר.

כל ההכנות הללו לא רק ישפרו את נוחות הכלב שלכם, אלא גם יקלו על המעבר עבור שניכם. זכרו, כלב מאושר פירושו בית שמח!

קחו בחשבון את גודל הבית שלכם

רכישת גזע כלבים ננסי עשויה להיראות כמו פתרון אידיאלי עבור חובב חיות מחמד המתגורר בחלל קטן. אחרי הכל, כלב קטן יותר צריך להתאים ישר לבית קטן יותר, נכון? אכן, הגודל קובע, אבל זה לא הדבר היחיד שחשוב. גזעי כלבים ננסיים יכולים להיות תוספת נהדרת לבית שלכם, אך חשוב לקחת בחשבון את גודל הבית שלכם ואת השטח הזמין בעת קבלת החלטה חיונית זו.

דרישות שטח פנימי

כל כלב, ללא קשר לגודלו, זקוק למרחב לשוטט, לשחק ולהתאמן. כלבים ננסיים הם קטנים, אבל הם לא נייחים. לכן, תהיה זו טעות לזלזל במרחב הפנימי הנדרש על ידי צרורות קטנים אלה של אושר. הם צריכים מספיק מקום להשתובב ולשעשע. החלל לא בהכרח צריך להיות עצום, אבל הוא צריך להיות מספיק גדול כדי שהכלב הננסי שלכם יוכל לנוע בחופשיות ללא הפרעה. אם יש לכם דירה קטנה, שקלו למטב את החלל שלכם על ידי סידור אסטרטגי של הרהיטים שלכם כדי ליצור מעברים גדולים יותר ואזורי משחק.

זמינות שטח חיצוני

לא משנה מה גודל הכלב, הגישה למרחב החיצוני מועילה מאוד. חללים חיצוניים כמו חצר אחורית יכולים לספק הזדמנויות מצוינות לכלב הננסי שלכם לשרוף אנרגיה עודפת, לחקור קצת וליהנות. אם אין לכם חצר אחורית, קרבה לפארק ידידותי לחיות מחמד יכולה להיות יתרון משמעותי לרווחתו הפיזית והרגשית של הכלב שלכם.

דירת מגורים

אם אתם גרים בדירה, אתם צריכים לשקול אם תנאי החיים שלכם תואמים לטיפול בכלב ננסי. האם יש לכם מספיק מרחב פנימי, והאם יש כללים נגד החזקת חיות מחמד או הגבלות גזע? האם מתחם הדירות שלכם מספק מתקנים ידידותיים לחיות מחמד? האם יש פארקים בקרבת מקום שבהם תוכלו לקחת את הכלב לטיול ולמשחק? כל אלה הם היבטים חיוניים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת גזע כלבים ננסי.

רעש והפרעות

יש לשקול אם צליל הסביבה של הבית שלכם יכול לגרום ללחץ לכלב. כלבים קטנים רגישים לעיתים קרובות לרעש. אם הסביבה שלכם רועשת יחסית, הדבר עלול להוביל לחרדה או מצוקה אצל חיית המחמד החדשה שלכם. העריכו בזהירות את תנאי החיים שלכם ביחס לרעש ולהפרעות ונקטו באמצעים מתאימים כדי למתן גורמים שליליים.

בעוד כלבים גמדיים מציגים חבילה קומפקטית ואטרקטיבית, הם עדיין זקוקים לפיסת חיים משלהם - מקום לישון, לאכול, לשחק, לנוח ולקרוא לשלהם. וזו האחריות שלכם כבעלי חיות מחמד לוודא שהם מקבלים בדיוק את זה.

כלב ננסי

בחירת הגזע המתאים לבית שלכם

הכנסת כלב ננסי לביתכם היא החלטה שהיא מעבר להתרגשות הראשונית ולעומס החמודות. זה כולל גם בחירת הגזע הנכון שיתאים בצורה חלקה לאורח החיים ולסביבה הביתית שלך. בדומה לבני אדם, לכל גזע כלבים ננסיים יש מאפיינים וצרכים ייחודיים משלו. בהמשך נחקור את גורמי המפתח שעליכם לקחת בחשבון בעת בחירת הגזע המושלם.

רמת פעילות

אחד הגורמים הראשונים שיש לקחת בחשבון הוא רמת הפעילות של גזע הכלב הננסי. גזעים מסוימים, כמו ג'ק ראסל טרייר הנמרץ, הם קטנים אך דורשים הרבה פעילות גופנית. אחרים, כולל בישון פריזה, רגועים ומעדיפים אורח חיים נינוח. העריכו את שגרת היומיום שלכם ואת רמת האנרגיה שלכם כדי להחליט איזו רמת פעילות של גזע מתאימה לאורח החיים שלכם. זכרו, כלב משועמם ולא מגורה עלול לנקוט בהתנהגויות הרסניות.

גודל ומשקל

בעוד כלבים ננסיים הם, מעצם הגדרתם, קטנים, עדיין יש שונות ניכרת בגודל בתוך קטגוריה זו. חלקם, כמו פומרניין, קלים כנוצה ויכולים לשבת בנוחות בחיקכם, בעוד שאחרים, כמו הבולדוג הצרפתי, מעט כבדים יותר. אם אתם גרים בדירה קטנה או שיש לכם ילדים קטנים, גזע קטן וקל יותר עשוי להתאים יותר. תמיד לשקול את הגודל והמשקל של הגזע ביחס למצב החיים שלך ואת הכוח של אלה במשפחה שלך אשר יטפלו חיית המחמד שלך.

המזג

הטמפרמנט של גזע יכול להשפיע על החיים ההרמוניים שלכם. גזעים כמו קבליר קינג צ'ארלס ספניאל ידועים באופיים הידידותי ובאהבתם לחיבוקים. ואילו, התחש, למרות שהוא חביב, יכול להיות די עקשן ומאתגר. אם יש לכם ילדים או חיות מחמד אחרות בבית, גזע חברותי וידידותי יותר יהיה בחירה נבונה. חקור את תכונות האישיות האופייניות לכל גזע לפני קבלת החלטה.

אלרגיות

אם מישהו בביתכם סובל מאלרגיות, חשוב לקחת זאת בחשבון בעת בחירת גזע. גזעים מסוימים הם היפואלרגניים - כלומר, הם נוטים פחות לגרום לתגובה אלרגית. גזעים כמו מלטז, שיצו וכדומה המייצרים פחות אלרגנים ויכולים להיות בחירה טובה לסובלים מאלרגיה.

דרישות טיפוח

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא צרכי הטיפוח של הגזע. חלק מהכלבים הננסיים דורשים ביקורים קבועים בסלון בעוד שאחרים הם בעלי תחזוקה נמוכה יחסית. חשוב להעריך אם יש לכם זמן, כסף ויכולת פיזית לענות על צרכים אלה לפני שאתם מביאים כלב ננסי הביתה. טיפוח הוא חלק מכריע במשטר הבריאות הכללי של חיית המחמד שלכם.

תזונה והאכלה לכלב הננסי שלכם

האמירה שאתם מה שאתם אוכלים אינה חלה רק על בני אדם, אלא חלה באותה מידה גם על חיות המחמד שלנו. מה שאתם מציעים לכלב הננסי שלכם בקערה שלו יכול להשפיע באופן משמעותי על החיוניות שלו, על תוחלת החיים שלו ועל רווחתו הכללית. בחירת תזונה מאוזנת מבחינה תזונתית המתאימה לצרכים הספציפיים של הכלב יכולה להרגיש מכריעה, אך היא חיונית לשמירה על בריאותו ואושרו.

חשיבותה של תזונה מאוזנת

כלבים ננסיים, למרות גודלם, זקוקים לתזונה עתירת אנרגיה עם שפע של חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים. מגוון של חומרים מזינים אלה תומך בתפקודי גוף שונים, החל מאספקת אנרגיה וסיוע בעיכול ועד לתמיכה במערכת החיסון. מזון איכותי לכלבים, במיוחד אלה המומלצים על ידי הווטרינר שלכם, עומדים לעתים קרובות בדרישות אלה. ארוחות אלה נועדו לספק את התערובת הנכונה של חלבונים ושומנים כדי לתדלק את הטבע האנרגטי האופייני שלהם, ויש להם מקורות מאוזנים של סיבים, החיוניים לבריאות העיכול של בן לוויה קטן שלך.

קביעת שגרת האכלה

עקביות היא המפתח לקידום הרגלי אכילה טובים אצל הכלב הננסי שלכם. בדרך כלל, האכלת הכלב פעמיים ביום במרווחי זמן קבועים יכולה לעזור לווסת את תהליכי העיכול שלו ולשמור על האנרגיה שלו לאורך כל היום. שימו לב גם לגודל המנות, שכן האכלת יתר של כלב קטן עלולה להוביל להשמנת יתר, הקשורה למספר בעיות בריאותיות חמורות אצל כלבים. אל תאכילו את הכלב שלכם בשאריות מהשולחן שלכם ואל תאכילו אותו בחינם, מכיוון שהדבר עלול להוביל במהירות לעלייה לא רצויה במשקל.

שימו לב להאכלת יתר

האכלת יתר של הכלב הננסי שלכם יכולה להיות מסוכנת כמו להאכיל אותו בסוג המזון הלא נכון. זה יכול להוביל למספר עצום של בעיות בריאותיות, כולל השמנת יתר וסיבוכים בריאותיים הקשורים אליה. ניטור משקל חיית המחמד שלכם והתאמת כמויות ההזנה בהתאם יכולים לסייע בשמירה על משקל בריא. מותגים רבים מספקים הנחיות לגבי כמויות האכלה המבוססות על משקל, אך תמיד כדאי להתייעץ עם הווטרינר מכיוון שאלו הנחיות כלליות והצרכים האישיים עשויים להשתנות.

חטיפים ופינוקים בריאים

בדיוק כמו עמיתיהם הגדולים יותר, גם כלבים גמדיים נהנים מפינוקים. עם זאת, חטיפים לעולם לא צריכים להוות יותר מ -10% מהצריכה הקלורית היומית של הכלב שלך. בחרו בחירות בריאות כמו ירקות או ביסקוויטים מיוחדים לכלבים, אך שימו לב לגודל המנות. מתן פינוקים רבים מלבד ארוחות יכול להוביל לחוסר איזון תזונתי והשמנת יתר. ובכל זאת, כפי שתלמדו בפרק על משחקים לכלב הננסי שלכם, פינוקים יכולים גם לשחק תפקיד מועיל באילוף וגירוי פעילויות מנטליות.

הידרציה היא המפתח

לבסוף, ודאו תמיד שלכלב הננסי שלכם יש גישה למים מתוקים ונקיים. התייבשות עלולה להוביל לבעיות בריאותיות משמעותיות. בניגוד למזון, מים צריכים להיות זמינים לכלב בכל עת, וחשוב לוודא שהכלב שותה מספיק, במיוחד במזג אוויר חם או לאחר תרגילים. ניקוי קבוע של קערת המים יסייע גם במניעת צמיחת חיידקים או אצות, ויבטיח שחיית המחמד שלכם תישאר מרוותה ובריאה.

כלב קטן

משחקים מרתקים עבור כלבים קטנים

להוספת משחק לשגרת היומיום של הכלב יש יתרונות עצומים. משחקים מגרים את המוח שלהם, מחזקים את גופם ומחזקים את הקשר שאתם חולקים. לכלבים קטנים יש צורך מובנה להיות פעילים, ועיצוב מגוון משחקים יכול לשפר את רווחתם. הנה כמה רעיונות למשחק שתוכלו להציג.

צעצועי פאזל אינטראקטיביים

עבור כלבים ננסיים חכמים, צעצועי פאזל אינטראקטיביים הם דרך מושלמת לעסוק בזמן המשחק שלהם. צעצועים אלה מאתגרים את יכולות פתרון הבעיות שלהם, מעסיקים את העניין שלהם לתקופה ארוכה, ומציעים גירוי מנטלי נחוץ. החליפו מדי פעם כדורים רגילים או צעצועים חורקים בצעצועי פאזל חכמים, ושימו לב שחיית המחמד שלכם מגלה את היכולות שלה.

משחק מחבואים עם צעצועים או פינוקים

מחבואים הוא משחק נצחי שמביא התרגשות לכל גיל וגודל של כלבים. התחילו בהסתרת הצעצועים או הפינוקים האהובים עליהם ברחבי הבית, כמו מאחורי וילונות או מתחת לכריות. בקשו מהם למצוא אותו ולחגוג כשהם עושים זאת. משחק זה מגרה את אינסטינקט הציד שלהם ושומר על חושיהם חדים.

"תביא" עם צעצועים רכים או כדור

"תביא" הוא משחק נהדר עבור כלבים ננסיים. זה מקדם פעילות גופנית ומחדיר את ההרגל של החזרת פריטים. עם זאת, תמיד להשתמש צעצועים רכים או כדורים, פריטים מחוספסים יכולים לפגוע בצורתם הקטנה. כמו כן, זכרו להגביל את מרחק הזריקה ליכולת הריצה של הקטנטן שלכם.

משיכה עדינה של מלחמה

משיכת מלחמה היא עוד משחק מרתק שכלבים קטנים יכולים ליהנות ממנו. השתמשו בחבל קטן ורך, וזכרו שזה רק משחק, אז תנו להם לנצח רוב הזמן. המשחק הזה יכול לעזור לפתח את הביטחון והכוח שלהם בצורה מהנה אך בטוחה.

משחקי ריח לעבודת אף

נצלו עד תום את חוש הריח המדהים שלהם עם משחקי עבודה באף. המשחק הזה יכול להתחיל פשוט כמו לגרום לכלב שלך לצפות בזמן שאתה מניח חטיף מתחת לאחת משלוש כוסות. עודדו אותם למצוא את הממתק על ידי הרמת הכוס עם האף או הכפה. הם יאהבו את משחק המוח המהנה הזה! זכרו, המטרה כאן היא לא לעייף את הכלב שלכם, אלא לשמור עליו מגורה ומעורב באופן המתאים למשקל. משחקים מספקים גם הזדמנות נפלאה לחזק את הקשר שלך עם הכלב הננסי שלך. אז בואו נהנה!

שגרת אימונים לכלב הננסי שלכם

פעילות גופנית היא אחד התורמים הקריטיים ביותר לרווחתו הכללית של הכלב הננסי שלכם, כדוגמת מורקי. לא מדובר רק בבריאות פיזית; שגרת פעילות גופנית סדירה ומרתקת מספקת גם גירוי מנטלי ששומר על הכלב שלכם מאוזן רגשית, משפר את התנהגותו ומחזק את הקשר ביניכם כבעלים לבין חיית המחמד האהובה שלכם.

הליכות יומיות - שגרה חיונית

טיולים קבועים הם מצרך בסיסי בשגרת הפעילות הגופנית של כל כלב, ללא קשר לגודלם. למרות שזה אולי נראה כי כלבים קטנים דורשים פחות פעילות גופנית, גזעים ננסיים הם לעתים קרובות זקיפים ופעילים, משתוקקים לתנועה ופעילות כמו כל אחד אחר. טיולים יומיים מספקים לכלב הזדמנות לחקור את העולם שמחוץ לביתו. לא מדובר רק בפעילות גופנית. לרחרח ולראות דברים שונים מציע המון גירוי מנטלי.

הפעלות משחק פעיל

שילוב הפעלות משחק בשגרת היומיום של הכלב שלכם יכול להפוך את השמירה עליו לפעיל, מהנה ומהנה, הן עבור הכלב והן עבורכם. צעצועים המחקים את תככי הציד, כמו כדורים או צעצועים רכים קטנים, יכולים לשמש למשחק של שליפה. זרקו את הצעצוע, וכאשר הכלב שלכם שולף אותו, זרקו אותו שוב. פעילות זו, פשוטה, חוזרת על עצמה ואהובה על כלבים, שומרת אותם פעילים ומעורבים נפשית.

תרגילים ספציפיים לגזע

חשוב ללמוד את מאפייני הגזע של הכלב בעת תכנון שגרת אימונים. לכל גזע יש את המוזרויות שלו, נקודות החוזק והחולשה שלו, ואת הזיקה שלו לפעילויות מסוימות. לדוגמה, גזעי כלבים ננסיים מסוימים עשויים להפגין אהבה גדולה לטיפוס, בעוד שאחרים עשויים להיות קופצים מצוינים!

שחייה – תרגיל ללא אימפקט

אם הכלב הננסי שלכם מרגיש בנוח ליד מים, שחייה יכולה להיות תוספת מרגשת נוספת לשגרת הפעילות הגופנית שלו. זהו אימון שלם המכוון לשרירים שונים מבלי לשאת משקל על המפרקים. אפילו בריכות שכשוך בחצר האחורית שלכם יכולות לשמש כמקום שחייה לכלב הננסי שלכם.

תרגילים מנטליים

גירוי מנטלי הוא חיוני כמו אימון גופני לכלבים. שילוב תרגילים מנטליים בשגרת הכלב יכול להיות מושג באמצעות משחקים מאתגרים שהוזכרו, כגון מחבואים, צעצועי פאזל, משחקי עבודת אף, או ללמד אותו פקודות או טריקים חדשים.

זכרו לווסת את שגרת הפעילות הגופנית של הכלב הננסי שלכם בהתאם לגילו, מצבו הבריאותי ומאפייני הגזע שלו. שמרו תמיד על מפגשים מהנים, מגרים ומתגמלים. בחלק הבא, נתמקד כיצד לשמור על בריאותו ובטיחותו של הכלב הננסי שלכם, שהוא היבט חיוני שיש לקחת בחשבון יד ביד עם שגרת פעילות גופנית נאותה ותזונה מאוזנת.

 

אהבתם את התוכן? אתם מוזמנים לקרוא עוד מידע על כלבים במגזין שלנו!

  • 18/07/2023