פינדוג

כלב שיצו למכירה - מבחר מודעות שי טסו ❤️

שיצו (שי טסו) הוא גזע קטן, נאמן וידידותי של כלבים המושלם לכל משפחה. הם ידועים בעדינותם ובאישיותם המשובבת. הם אינם תוקפניים ומעדיפים להתיידד עם כלבים אחרים במקום לטעון לדומיננטיות.
  • קוביות
  • רשימה

גורי שיצו עם תעודות יוחסין רמה מאוד גבוהה הגורים עברו חיסון ראשון וטיפול נגד תולעים הכל מסודר אצלנו...

שיצו מושלמים! אפשר לשלם עד 36 תשלומים באשראי עם אחריות רפואית לגור הכל מסודר ✅ 🐾 054-827-8803

מיני שיצו רמה מאוד גבוה אחרי חיסונים ותילוע ובדיקת וטרינר כולל כל הציוד הנלווה אפשרויות תשלום המתא...

גורים מדהימים TeaCup אפשר לשלם באשראי עד 36 תשלומים 💵💯 מיני מיני אמא אבא מדהימים ונדירים ( ...

רמה הכי גבוהה בארץ .💯🐾

המלטה ביתית פרטים בפרטי

גורי שיצו רמה מטורפת רק אצלנו אפשר לשלם אשראי תשלומים .

כלבי שיצו מחוסנים מתולעים מתןעדים אחריות רפואית מבחר גורים רמה גבוהה

גור קטן של אהבה גנטיקה מעולה הכל עם תעודות ברמה הכי גבוהה ,דוגמנים של ממש מבחר מיני שיצו לפרטים צר...

מבחר הכי גדול בארץ לגורי שיצו ! גנטיקה מעולה לאוהבי איכות

שיצו רוסי ננסי פנים עגולות אף פחוס ללא בעיות גנטיות

מבחר ענק של גורים עם הרמה הכי גבוהה שיש מגוון אפשרויות תשלום נוחים וכל הציוד במתנה עם פנקס תעו...

שיצו יפייפים עם אחריות דוגמנים מתאים מאוד לילדים לבתים חמים

גורי שיצו הכי יפים שיש גיל חודשיים אחרי חיסון ראשון ותילוע בדיקה ווטרינרית הכל מסודר אצלנו בחנות כל ...

גורים מושלמים רק לבית טוב וחם מומלץ מאוד למשפחות ובתים חמים מבחר גורים אצלנו חנות גידול ביתיי

כלבים לבית טוב ומושלם

כלבים טיפוליים מומלצים על ידי כל הרופאים לילדים עם קשיים ובעיות התפתחות , וגם לאוהבי שקט וניקיון וי...

גורים ברמה בין לאומית עם תעודות של הF.C.I העולמי

גורים של שיצו עם הורים אלופים כולל תעודות אפשר אשראי תשלומים אנחנו חנות

מיני שיצו ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות הגורים בגיל חודשיים אחרי חיסון ראשון ותילוע פנקס חיסונים

מיני שיצו אחרי חיסון ובדיקה ווטרינרית יש תעודות יוחסיח של ההתאחדות לאבא ולאמא אצלנו תמצאו מבחר עצום ...

אצלנו תמצאו את הגורים הכי יפים רק לבתים חמים כולל חיסונים בדיקת וטרינר שיצו מהממים גיל חודשיים עברו ...

גורי שיצו מושלמים ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות אחרי חיסונים בדיקות ותעודות לאבא ולאמא ברמה מאוד גבוהה...

שיצו גורים מושלמים אחרי חיסונים בדיקות אין כמוהם בכל העולם מושלמים 0509955213

גורי שיצו ב2מה גבוהה אצלנו בחנות אחריות רפואית לגור פנקס חיסונים מסודר, הגורים מחוסנים כולל ת...

שיצו חמוד מאוד לבן שלג

תכונות שי טסו / שיצו
גודלננסי
גובה20-28 ס"מ
משקל4-8 ק"ג
תוחלת חיים12-15 שנים
באנגליתShih Tzu
ברוסיתШи-тцу

שאלות ותשובות בנושא שי טסו / שיצו

מה פירוש שם השם שיצו או שי טסו?

פירוש השם הוא אריה קטן בסינית. הוא ידוע גם בכינויו "הכלב בעל פני החרצית".

השיצו הוא הגזע הכי נפוץ בישראל?

ללא ספק! כבר כמה שנים ברצף שהשיצו נמצא במקום הראשון ברשימת הכלבים הנפוצים בישראל

מהו תוחלת החיים של השיצו?

תוחלת החיים של השיצו הינו 10 עד 16 שנים בממוצע

מהו המשקל של השיצו?

משקלו של השיצו נע בין 4 עד 7 קילו

למה לבחור ב-שיצו

בחיפושכם אחר בן משפחה פרוותי, ייתכן שאתם שוקלים גזעים רבים. עם זאת, מעטים יכולים להשתוות לקסם המענג שיש לכלבי שיצו. בעת חיפוש שיצו למכירה, תוכלו לגלות כי הם כלבים מקסימים אך חסונים, נוטפי קסם במלוא מובן המילה, מה שהופך אותם לבני לוויה מצוינים לכל סוגי משקי הבית.

משפחות, רווקים ומבוגרים ימצאו חבר חביב בגזע זה. כלבים אלה חביבים ויכולים להשתלב בצורה חלקה בכל מיני תנאי מחיה. בשל גודלם הקטן ודרישות הפעילות הגופנית הנמוכות שלהם, הם הופכים לידידים נהדרים של בעלי חיים עבור תושבי העיר המתגוררים בדירות או בדירות.

הם ידועים באופיים הכובש ומלא החיבה. הם משתוקקים לחברה אנושית, והתעלולים החביבים שלהם יכולים למלא את ביתכם בצחוק ובאהבה ללא תנאי. הם מביאים שמחה ואושר עצומים ויוצרים קשרים איתנים עם משפחותיהם האנושיות.

יתר על כן, שיצו ננסי גם ידועים ביכולותיהם הטיפוליות. הם יכולים לחוש רגשות אנושיים ולספק נחמה בזמנים של לחץ או עצב. ככלבי טיפול, הם יכולים להביא להשפעה חיובית על הרווחה הרגשית והנפשית הכללית של הפרט. הרבגוניות ויכולת ההסתגלות של הגזע, יחד עם אופיים האוהב, הופכים אותם לבחירה אידיאלית לכל בית, ולא לשכוח את המשיכה הכריזמטית העדינה שלהם, מה שהופך את הכלבים הקטנים האלה לצרור גדול של אושר!

מציאת מגדל גורי שיצו בעל מוניטין

מציאת מגדל גורי שיצו מתאים הוא צעד חיוני בבחירת בן המשפחה החדש שלך. לא מדובר רק במציאת גור, זה על מנת להבטיח כי החבר החדש שלך מגיע ממקור אוהב, אתי ובעל הבנה רבה בתחום. המגדל הנכון לא רק מבטיח שיצו בריא ומטופח חיצונית ונפשית, אלא גם תומך בכם לאורך כל מסע ההורות לחיות מחמד.

שלב 1: ביצוע מחקר מעמיק

התחילו בחיפוש באינטרנט אחר מגדלי גורי שיצו בישראל. חפשו אתרי אינטרנט של מגדלים, ביקורות והמלצות. מועדוני גזע, פורומים מקוונים ומדיה חברתית יכולים גם הם להיות משאבים יקרי ערך במציאת מגדל בעלי-החיים הנכון. עם זאת, חשוב לא למהר, קח את הזמן לבצע מחקר מקיף לשקול את כל המידע בהישג יד.

שלב 2: אימות אישורי מגדל בעלי-החיים

ברגע שאתם מוצאים מגדל פוטנציאלי, יש לחפור קצת יותר עמוק. מגדל טוב צריך להשתייך למועדוני גזע רישמיים. עליהם גם לדבוק בהנחיות האתיות של המועדונים, המעידות על מחויבותם לגיוון ולבריאות. האם יש להם את הרישיונות הדרושים? האם יש להם אישורי בריאות לכלבים שלהם? זה תמיד רעיון טוב לאמת את אלה.

שלב 3: בקרו אצל המגדל

מגדלים עם מוניטין ישמחו להזמין אתכם למתחם הכלבים שלהם. במהלך הביקור, קחו את הזמן לתקשר עם גורי שיצו והוריהם, במידת האפשר. זה נותן לכם תובנה על החיים של כלבי המגדל, המזג שלהם, מצבים בריאותיים וחיברות. זה גם מאפשר לכם לחוות את הסביבה שבה גדל הגור הפוטנציאלי.

שלב 4: שאלו שאלות

הכינו רשימת שאלות לפני הביקור. תוכלו לשאול על הניסיון של מגדל בעלי-החיים, מטרות הרבייה, אישורי הבריאות והנהלים שנקבעו כדי ליצור קשרים חברתיים עם הגורים. אינטראקציה זו צריכה להרגיש כמו רחוב דו-סטרי, מגדלים עם מוניטין יראו עניין רב לדעת יותר עליכם ועל התאמתכם לגדל שי צו, מה שמהווה אינדיקציה ברורה להתחשבותם ברווחת כלביהם.

מציאת מגדל שי צו בעל מוניטין היא תהליך שדורש זמן, סבלנות ומחקר, אך התגמול לא יסולא בפז. זכרו, מגדל בעלי-חיים אחראי יכין אתכם לשלבים החיוניים בטיפול בשי צו, החל מטיפוח ועד בדיקות בריאות חיוניות, שיידונו בהמשך מדריך זה. התרחקו תמיד מטחנות גורים וממגדלי כלבים בחצר האחורית, מכיוון שהם אינם שמים בראש סדר העדיפויות את בריאותם ורווחתם של הכלבים או את שלמות הגזע.

לבחור שיצו למכירה בצורה הנכונה

מתוך המבחר של גורי שיצו שאתם מחפשים בעת מכירה, חשוב לקחת בחשבון את אורח החיים והצרכים . חשבו על מצב המגורים וכמה מקום יש לכם לכלב. הם כלבים סתגלנים ויכולים לחיות בנוחות הן בבתים גדולים והן בדירות קטנות. עם זאת, הם עדיין זקוקים למרחב כדי לנוע ולשחק, אז ודאו שמרחב המחיה שלכם יכול להכיל זאת.

חשבו כמה זמן עליכם להקדיש לפעילות גופנית ולטיפוח. הם דורשים פעילות גופנית מתונה וטיפוח יומיומי. אם יש לך לוח זמנים עמוס, ייתכן שתצטרך למצוא זמן כדי לענות על צרכים אלה או לשקול גזע כלבים הדורש פחות תחזוקה.

חפשו מגדלים עם מוניטין, כדי למצוא כלב בריא ומחוברת, בין שלל מודעות שיצו למכירה שמצאתם. ודאו שהוא עוקב אחר שיטות גידול אחראיות, כולל בדיקות בריאות ומתן סביבה נקייה ואכפתית לכלבים שלו. אם בחרתם לאמץ, ודאו כי הארגון פועל על פי נהלי אימוץ נכונים ומציע תמיכה וליווי לאורך כל התהליך.

כשאתם פוגשים כלבם פוטנציאליים, חפשו כלב בריא, ידידותי וערני. שאלו את עצמכם אם מתאים לכם שיצו סדנדרטי או כלב שיצו ננסי. בלו זמן עם הכלב לפני הבאתו הביתה, כדי לוודא שהכלב מתאים לכם ולמשפחתכם. זה יעזור לכם להבין את הטמפרמנט והאישיות שלהם, שהם גורמים חיוניים ליצירת מערכת יחסים חיובית ארוכת טווח עם חיית המחמד החדשה .

כמה עולה כלב שיצו? מחיר שיצו יכול להיות בדר"כ בין 3,000 ש"ח לבין 10,000 ש"ח. הגורמים המשפיעים למחיר הם צורת הגידול והטיפול, פרטים חיצוניים של השיצו וכדומה. המחירים יהיו שונים בין הסוגים השני,שיצו ננסי לבן או של שיצו חום, שיצו שחור וכדומה.

לבסוף, הכינו את ביתכם ומשפחתכם לקראת הגעתו של הכלב החדש. הגדירו מרחב נוח עבור הכלב, הכולל מצעים, צעצועים וכלי אוכל. שוחחו עם בני משפחתכם על האחריות של בעלות על חיות מחמד, כולל אילוף, פעילות גופנית, טיפוח וביקורים קבועים אצל הווטרינר. על ידי עבודה משותפת כמשפחה, תוכלו להבטיח שלכלב השיצו יהיו חיים מאושרים ובריאים.

שלבים לבחירת כלב השיצו

תהליך בחירת שיצו למכירה עבור משפחתכם כרוכה במחשבה ושיקול דעת זהירים. קודם כל אתם צריכים לבחון מה ההבדל בין שיצו לבין שיצו ננסי, אותו יש המכנים גם מיני שיצו. הגורם השני שיש להסתכל עליו הוא המזג של הגור. כלבים אלו בדרך כלל ידידותיים, חברותיים וסתגלנים, אך לכל גור תהיה אישיות ייחודית. התבוננו באינטראקציה של הגור עם מגדל בעלי-החיים, אחיו וסביבתו.

התנהגותו של הגור יכולה גם להעיד על בריאותו. גור שיצו בריא הוא פעיל, ערני ומגלה עניין במבקרים. כמו כן, הסתכלו על המראה של הגור. הפרווה צריכה להיות נקייה ומבריקה, ולא צריכה להיות הפרשות מהעיניים, האף או האוזניים. עדיף שיהיה לכם מגדל בעלי-חיים לאישורי בריאות ודו"ח של וטרינר כדי לוודא שהגור אינו נושא הפרעות גנטיות משותפות לגזע.

מגדר והתאמה למשפחה

בחירת המין יכולה לשחק תפקיד בהתאמה של הכלב למשפחכם. בעוד שגם שיצו זכר וגם נקבה הם חיות מחמד מצוינות, יכולים להיות הבדלים התנהגותיים קלים ביניהם. חלק מהבעלים מוצאים את הזכרים כיותר חיבה ויציבות, בעוד שאחרים מעדיפים את עצמאותן ועצמאותן של הנקבות. בסופו של דבר, מדובר באופיו של הכלב הבודד, ועליכם לבחור את זה שאתם הכי מדברים אליו.

גם הגיל יכול להשפיע על החלטתכם. בעוד גורי כלבים דורשים הרבה זמן, תשומת לב ואילוף, הם מציעים הזדמנות לעצב את התנהגותם מגיל צעיר. מצד שני, שיצו בוגרים, במיוחד אלה ממרכזי הצלה, כבר יכולים להיות חברתיים ומאומנים בבית, מה שחוסך לכם הרבה מהמאמץ הראשוני.

המשפחה פעילה? האם יש לך חיות מחמד אחרות? יש לכם ילדים קטנים? כל הגורמים הללו צריכים להילקח בחשבון בעת בחירת שי צו הנכון.כלבים אלה הם סתגלנים והוגנים היטב במצבים שונים. עם זאת, ודא כי הכלב הנבחר יכול לשלב בצורה חלקה את הדינמיקה המשפחתית שלך.

האם כלב שיצו ננסי ורגיל הם היפואלרגניים?

בעוד שאף כלב אינו היפואלרגני באמת, כלב זה נחשב לבחירה טובה עבור אנשים עם אלרגיות. הפרווה שלהם לא משירה הרבה, מה שיכול להפחית את כמות האלרגנים באוויר. 

עם זאת, הם עדיין דורשים טיפוח ותחזוקה קבועים כדי למנוע הצטברות אלרגנים. הברשה יומית נחוצה כדי להסיר שיער רפוי וקשקשים, בעוד אמבטיות קבועות עם שמפו מתאים לכלבים יעזרו לשמור על העור והפרווה שלהם בריאים. כשמדובר בהסרת אלרגנים מהבית, שאיבת אבק תכופה היא חיונית, כמו גם שטיפת המצעים והצעצועים של הכלב על בסיס קבוע.

חשוב לציין כי כל אדם עם אלרגיות הוא שונה, ולכן עדיף להתייעץ עם אלרגיסט או איש מקצוע בתחום הבריאות לקבלת ייעוץ על ניהול אלרגיות הקשורות לכלבים. אם אתם שוקלים להכניס כלב זה לביתכם, בילוי עם כלב כזה מראש הוא קריטי. זה יאפשר לכם לאמוד את תגובת גופכם לכלב ולקבוע אם ניתן לנהל את האלרגיות שלך עם גזע זה.

זכרו כי בעוד שהם בין הגזעים הידידותיים יותר לאלרגיה, עדיין אין ערובה לכך שהם לא יעוררו תגובות אלרגיות אצל אנשים רגישים. גורמים אחרים, כגון תכונות אישיות של הכלב, הרגלי טיפוח וניקיון הבית, משפיעים על מידת האלרגנים בסביבה. כפי שצוין קודם לכן בפרק על דרישות הטיפוח, שמירה על לוח זמנים נכון לטיפוח היא חיונית לכלבים אלו, מה שמסייע גם בהפחתת אלרגנים.

בעוד שכלבי שיצו אינם היפואלרגניים לחלוטין, הם אופציה מתאימה יותר לאנשים עם אלרגיות בהשוואה לגזעים אחרים. טיפוח נכון, ניקיון והתייעצות עם אלרגיסט יסייעו להבטיח שאתם והכלב תוכלו לחיות יחד באושר מבלי לעורר תגובות אלרגיות שליליות. אצל שיצו חום תוכלנו לזהות זאת בצורה ברורה יותר בשל צבע פרוותו.

הכנת הבית לבואו של שיצו

החיפוש עבור שיצו למכירה הסתיים בהצלחה? הכנת ביתכם לבואו אינה משימה שיש להקל בה ראש. גזע זה ידוע באופיו השובב והסקרן, ולכן הגהה נכונה של גורים היא קריטית. התחילו בהסרת כל הפריטים שעלולים להיות מסוכנים מהישג ידו של הגור. כל חוט חשוף צריך להיות מוסתר או מוגן וחפצים קטנים שעלולים להוות סכנת חנק יש לאחסן בבטחה משם. כמו כן, יש לזכור כי הם גזע קטן וזריז. לפיכך, הם יכולים בקלות להתאים בחללים צרים או אפילו לטפס על ריהוט ביתי. לכן, יש לקחת בחשבון את גודלם כאשר אתם מגינים על גורי הכלבים בבית.

יצירת מרחב מחיה נוח

מכיוון שהשיצו יבלה זמן רב בתוך הבית, חשוב לספק להם מרחב נוח ונעים. אזור שינה והאכלה ייעודי הוא קריטי. בדיוק כמו בני אדם, כלבים מעריכים שיש להם מקום מיוחד משלהם שבו הם יכולים להירגע ולאכול בשלווה. הקפידו להשקיע במיטת כלבים נוחה ולמקם אותה בפינה שקטה ונטולת טיוטה בביתכם. כדאי גם לקחת בחשבון את גודל הכלב בעת רכישת קערות למזון ומים. הם צריכים להיות בגובה ועומק מתאימים לכלב מגזע קטן.

גירוי פיזי ונפשי

שיצו הם גזע פעיל ואינטליגנטי והם זקוקים להרבה גירוי נפשי ופיזי כדי לשמור עליהם מאושרים ובריאים. מבחר צעצועים הוא לא רק בשביל השעשוע; זה גם עוזר לקדם את בריאות השיניים ומפחית חרדה. אך זכרו לבחור צעצועים המתאימים לכלבים קטנים כדי למנוע סכנות חנק.

בדומה לילדים, זן זה מאוד נהנה משגרה. לכן, שאפו לספק שגרה מובנית הכוללת זמני האכלה, טיולים, זמן משחק ומנוחה לאחר שהוא מגיע הביתה. שגרה צפויה תעזור לחיית המחמד החדשה להסתגל בקלות רבה יותר לסביבה החדשה שלה.

השוואת הצרכים התזונתיים של גורי שיצו ובוגרים

טבלה זו מציגה את ההבדלים בדרישות התזונתיות של גורי שיצו וכלבי שיצו בוגרים, ומדגישה גורמים משמעותיים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת תזונה עבור חיית המחמד.

אחוז

גיל צריכת קלוריות אחוז חלבון שומן חומרים מזינים עיקריים
גור שיצו (1-12 חודשים) 55-65 קלוריות לק"ג משקל גוף 22-28% 12-18% סידן, זרחן, DHA, נוגדי חמצון
שיצו מבוגר (מעל שנה) 35-45 קלוריות לק"ג משקל גוף 18-22% 10-14% ויטמינים A, E ו-C, חומצות שומן אומגה-3, גלוקוזאמין
למה חשוב לשחק עם הכלב
למה חשוב לשחק עם הכלב

החשיבות של עיסוק בפעילויות משחקיות עם הכלבים שלנו חורגת הרבה מעבר לבידור פשוט. הקשר שנוצר באמצעות משחק לא רק מחזק את הקשר בין האדם לכלב אלא גם בעל יתרונות רבים לרווחה הפיזית והנפשית כאחד. בכתבה זו נעמיק בסיבות מדוע משחק עם הכלב שלכם אינו רק מותרות, אלא מרכיב מכריע לחיים מאושרים ובריאים גם לכם וגם לחברכם בעל הארבע רגליים

למה כלבים מסמנים טריטוריה?
למה כלבים מסמנים טריטוריה?

עם חוש ריח החד שלהם והתנהגויות האינסטינקטיביות שלהם, כלבים עוסקים בסימון טריטוריה כצורה של תקשורת והצהרת בעלות. מהמסרים ההורמונליים שנותרו מאחור ועד לטקסים המורכבים הכרוכים בכך, הבנת הסיבות מאחורי התנהגות זו שופכת אור על העולם המורכב של תקשורת ריחות בין בני לווינו האהובים על ארבע. הצטרפו אלינו כשאנחנו מתעמקים בעולם הכובש של הסיבה לכך.

פומסקי - הכלב שיותר חמוד מהאסקי סיבירי
פומסקי - הכלב שיותר חמוד מהאסקי סיבירי

כלב הפומסקי, תערובת מהפנטת של האסקי היפיפה והפומרניין המקסים, הוא גזע קסום שכבש את ליבם של חובבי חיות מחמד ברחבי העולם. הכלאה זו מתהדרת בדואליות ייחודית המשלבת את הפיתוי הסיבירי עם רוך בגודל צעצוע. בעודנו מתעמקים בעולמו של הפומסקי, אנו חושפים גזע שהוא סתגלן באותה מידה שהוא מלא חיבה, ושמח לטפס על הטבע בדיוק כפי שהוא מתכרבל על הספה שלכם.

כמה זמן לוקח לגור כלבים להסתגל לבית חדש
כמה זמן לוקח לגור כלבים להסתגל לבית חדש

קבלת פני גור חדש לביתכם היא חוויה מחממת לב, אך היא גם מגיעה עם תקופת הסתגלות גם לתוספת הפרוותית וגם למשפחה. המעבר מסביבה אחת לאחרת יכול לעורר תחושות של חרדה ופחד ראשוניים אצל הגור הצעיר בזמן שהוא מנווט בסביבה ובפנים לא מוכרים. ביסוס תחושת ביטחון באמצעות בניית שגרה חיוני בסיוע לגור להתאקלם לבית החדש ולדינמיקה המשפחתית שלו.

איך לחנך את הכלב לא לקפוץ על אנשים
איך לחנך את הכלב לא לקפוץ על אנשים

מפגן החיבה המקסים של כלבכם יכול להוות אתגר לא כל כך מקסים כאשר כפותיהם נוחתות על הלבוש של המבקר שלכם. זהו דפוס התנהגות נפוץ של כלבים, לקפוץ להגיד שלום, המושרש באינסטינקט שלהם לברך פנים אל פנים, בדיוק כפי שהיו עושים בלהקה שלהם. אבל עבור חברי הלהקה בעלי שתי הרגליים, הרגל זה יכול להיות פחות מחביב. ככל שאהבתם היא ללא גבול, כך צריכה להיות מחויבותנו להדריך אותם בעדינות ובהבנה.

תקופת ייחום אצל כלבים - מה שחשוב לדעת
תקופת ייחום אצל כלבים - מה שחשוב לדעת

מחזור הייחום הוא אבן פינה בביולוגיה של כלבים. זהו תהליך מותאם באלגנטיות המבטיח המשכיות של דורות, שפה שקטה המדוברת במחוזות ריח ורמזים התנהגותיים עדינים. עבור בעלי כלבים וחובבים, פענוח מעגל זה דומה לפענוח סודות האינסטינקטים והצרכים הטבעיים של חברם האהוב. בכל שלב של המחזור, מהלחישות האילמות של המחזור ועד הלחישות האימהיות שלאחר הביוץ, יש סיפור על החיים, ההישרדות והדחף המובנה להמשיך את השושלת.

הכלב שלכם חופר באדמה? זאת הסיבה!
הכלב שלכם חופר באדמה? זאת הסיבה!

התנהגות אחת שלעתים קרובות לוכדת תשומת לב וסקרנות היא הנטייה של כלבינו לחפור באדמה. התנהגות אינסטינקטיבית זו, הטבועה עמוק ב-DNA שלהם, משרתת מטרות שונות הנעות מחיפוש מחסה ונוחות ועד למימוש יצר הציד המולד שלהם. מקבורת חפצים יקרים ועד לחשיפת ריחות טרף, מעשה החפירה של כלב חושף מרבד עשיר של האינסטינקטים הראשוניים והתנהגויות ההסתגלות שלו.

קרציות ופרעושים אצל כלבים
קרציות ופרעושים אצל כלבים

מחלות הנגרמות על ידי עקיצות קרציות נפוצות ברחבי העולם, ויכולות להיות חמורות אם לא מטפלים בהן כראוי. באשר לפרעושים, לא רק שהם גורמים לאי נוחות קיצונית לכלבים, ההתפשטות שלהם יכולה גם להוביל לבעיות בריאותיות חמורות. גם הקרציות וגם הפרעושים הם אכן אויבים אימתניים עבור חברינו הפרוותיים האהובים. במאמר זה נשפוך אור על הנושא וננגיש לבעלי כלבים את הידע הנדרש כדי להגן על חיות המחמד שלהם מפני אורחים לא רצויים אלה.